Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Sample Category Title

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Ropovod Kazachstán

  Kazachstán obejde Rusko. Bude prodávat ropu přes ázerbájdžánský ropovod

  í prodávat část své ropy prostřednictvím největšího ázerbájdžánského ropovodu. Země hledá alternativy k trase, pro kterou Rusko vyhrožuje uzavřením.
  McDonald's otevře své restaurace na Ukrajině

  McDonald’s na Ukrajině poprvé od vypuknutí války otevře restaurace

  McDonald's otevře v bezpečných oblastech Ukrajiny poprvé od vypuknutí války v zemi své provozovny. Jako důvod společnost uvádí navození „pocitu normálnosti“. Ukrajinská vláda připomněla, že otevření podniků pomůže zasažené ekonomice.

  Klimatická rizika jsou vážnější než energetická krize, varuje šéf Evropské vesmírné agentury

  Šéf Evropské vesmírné agentury (ESA) varoval, že ekonomické škody způsobené vlnami veder a sucha by mohly převýšit evropskou energetickou krizi. Vyzval k urychlenému řešení změny klimatu.

  Disney poprvé porazil v počtu předplatitelů Netflix

  Disney podle nové zprávy překonal v druhém čtvrtletí v počtu předplatitelů Netflix, což vedlo k nárůstu akcií společnosti. Podle analytiků se ve „streamovacích válkách“ jedná o klíčový moment. Disney+ má podle nich více prostoru k růstu než Netflix. Společnost do Disney+ přidá reklamy.
  Elon Musk rozprodal akcie Tesly

  Elon Musk rozprodal akcie Tesly v hodnotě 6,88 miliard dolarů

  Miliardář Elon Musk prodal akcie elektromobilky Tesla v hodnotě 6,88 miliardy dolarů. Vyplývá to z výkazů pro Americkou komisi pro cenné papíry. Podnikatel totiž potřebuje další peníze pro případ, že jej prohra právní bitvy s Twitterem donutí dohodu o převzetí společnosti za 44 miliard dolarů dodržet.
  Adar Poonawalla, generální ředitel Serum Institute of India

  Indický miliardář měl klíč k ukončení pandemie. Jeho plány nevyšly

  Zatímco covid-19 působil zmatek po celém světě, 39letý syn indického miliardáře položil základy plánu, o kterém doufal, že nakonec pandemii ukončí. Nevyšlo to a nyní je za to pranýřován.
  Ruská aerolinka Aeroflot

  Rusko kvůli sankcím začíná „svlékat“ dopravní letadla

  Ruské aerolinky, včetně státem kontrolovaného Aeroflotu, svlékají dopravní letadla, aby si zajistily náhradní díly. Kvůli západním sankcím je už nemohou nakupovat v zahraničí.

  Extrémní sucho ve Španělsku ohrožuje tamní produkci olivového oleje

  Extrémní vedra a nedostatek srážek ve Španělsku ohrožuje produkci olivového oleje. Vpřípadě, že se počasí v následujících týdnech nezlepší, ceny tohoto produktu porostou. Varoval před tím španělský ministr zemědělství. Problému se suchem a špatnou úrodou čelí také Itálie.
  Videoherním společnostem se v druhém letošním čtvrtletí nedařilo

  Videoherním společnostem se ve druhém čtvrtletí nedařilo

  Giganti v oblasti videoher zaznamenali ve druhém letošním čtvrtletí propad tržeb. Na vině je hned několik faktorů, včetně toho, že lidé po uvolnění pandemických opatřeních tráví více času venkovními aktivitami.
  Plastový odpad na pláži

  Převratná technologie: Z hromad plastu vznikají stavební bloky

  Představte si, že vezmete hromady a hromady nepoužitelného plastového odpadu znečišťujícího Zemi a přeměníte je v něco užitečného. Smysluplného a použitelného. Právě to dělá společnost ByFusion.
  Obchod Tchaj-wanu závisí spíše na Číně než USA

  CNBC: Obchod Tchaj-wanu závisí spíše na Číně než USA

  Obchod Tchaj-wanu závisí více na Číně než USA, tchajwanská ekonomika je podle oficiálních údajů o něco větší než ta Šanghajská, upozorňuje CNBC. Tchaj-wan je obklíčen cvičící čínskou armádou, která komplikuje námořní a leteckou dopravu.

  Cesta Pelosiové na Tchaj-wan je další ranou pro čínský jüan

  Čínský jüan si letos vedl lépe než mnoho jiných hlavních měn. Kontroverzní cesta předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové na Tchaj-wan však investorům připomněla rizika, která s sebou nese držení jüanu.
  Shell vyplatí svým zaměstnancům jednorázový bonus

  Shell vyplatí zaměstnancům jednorázový bonus. Groteskní chamtivost, kritizuje Guterres

  Ropný gigant Shell vyplatí svým zaměstnancům jednorázový bonus. Ten podle vyjádření společnosti není odpovědí na rostoucí životní náklady, ale odráží finanční úspěch firmy. Energetické společnosti totiž vykazují díky zdražování energií rekordní zisky. Generální tajemník OSN to označil za nemorální.
  Výstavba v Londýně

  Nový registr nemovitostí má za cíl zastavit praní špinavých peněz ruských oligarchů

  Oligarchové využívající britský majetek k praní nelegálních peněz jsou cílem nového registru, který vstoupil v platnost ve Velké Británii.
  TSMC varuje před dopady čínsko-tchajwanské války

  Pokud Čína zaútočí na Tchaj-wan, bude to další ekonomická rána, varuje TSMC

  Gigant v oblasti výroby čipů TSMC varoval před dopady vylodění čínských vojsk na Tchaj-wanu. Společnost by v takovém případě nemohla provozovat nejpokročilejší továrnu čipů na světě. Na ní závisí například firmy Apple a Qualcomm. Válka mezi Čínou a Tchaj-wanem by podle měla předsedy TSMC na světovou ekonomiku podobný dopad jako konflikt na Ukrajině.