20.9 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Blackstone hodlá zvýšit nabídku na koupi Hipgnosis. Oceňuje ji na téměř 1,6 miliardy dolarů

Americká nadnárodní private equity společnost Blackstone se údajně chystá zvýšit svou nabídku na koupi společnosti Hipgnosis, což by hudební investiční společnost kótovanou na londýnské burze ocenilo na téměř 1,6 miliardy dolarů.

Soukromá kapitálová společnost, která se snaží převzít společnost Hipgnosis, vylepšila svou nabídku. Ocenila problémového vlastníka hudebních práv na téměř 1,6 miliardy dolarů, čímž se snaží ukončit vleklý proces prodeje.

Společnost Blackstone uvedla, že změní nabídku pro Hipgnosis Songs Fund na „dohodu o uspořádání“, která by vyžadovala splnění vyššího prahu podpory akcionářů, ale mohla by urychlit převzetí, pokud by se jí podařilo dosáhnout. To znamená, že potřebují souhlas akcionářů společnosti Hipgnosis, kteří vlastní alespoň 75 procent akcií, a pak může odkup proběhnout bez ohledu na hlasování jednotlivých akcionářů.

Ve snaze zajistit si podporu většího počtu investorů společnosti, která vlastní práva umělců včetně Beyoncé, Neila Younga, Red Hot Chili Peppers a Justina Biebera, zvýšila svou nabídku za akcii o 0,01 USD na 1,31 USD, což by ocenilo Hipgnosis na přibližně 1,58 miliardy USD.

Přední hráč v odvětví

Obě firmy se již dříve dohodly, že společnost Hipgnosis bude stažena z burzy. „Společnosti se již shodly na dohodě, která by znamenala stažení společnosti Hipgnosis z veřejného obchodování,“ prozradil zdroj blízký této záležitosti.

Tento krok společnosti Blackstone, která zvýšila svou nabídku, podtrhuje odhodlání firmy k dohodě a její víru v potenciál společnosti Hipgnosis. Nová výše nabídky by v případě jejího přijetí výrazně zvýšila ocenění skupiny se sídlem v Londýně.

Očekává se, že transakce bude mít významný dopad na prostředí hudebních investic, neboť společnost Hipgnosis je jedním z předních hráčů v tomto odvětví.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ