Více
  13.2 C
  Czech
  Pondělí, 23 května, 2022
  HomeFinance

  Finance

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Lidé v Číně méně cestují a utrácejí

  Čína pod zámkem. Lidé méně cestují a utrácejí i přes sváteční období

  Výdaje na cestovní ruch v Číně kvůli tamní pandemické situací a tvrdým restrikcím tento týden oproti minulému roku klesly o 30 procent, a to i přesto, že se v zemi konal takzvaný Svátek čistoty a jasu. Při něm se lidé z celé Číny sjíždějí k hrobům svých příbuzných či přátel z různých částí země. Číňané také o 26 procent méně cestovali než minulý rok. Šanghaj včera zaznamenal denní rekord v zachycených pozitivních případech nemoci covid-19.
  Nově zprovozněná továrna americké společnosti Tesla

  Nově zprovozněná továrna americké společnosti Tesla vzbudila zájem investorů o Braniborsko

  Továrna na elektromobily americké společnosti Tesla v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína, která byla oficiálně zprovozněna před týdnem, je impulzem pro celý region. Zahraničním novinářům to řekl braniborský ministr hospodářství Jörg Steinbach, podle kterého se tato německá spolková země těší dokonce většímu zájmu investorů než před pandemií nemoci covid-19.
  Americká federální banka

  Americká federální banka zvýšila úrokové sazby. Poprvé od roku 2018

  Americká centrální banka se rozhodla zvýšit úrokové sazby o 0,25 %. Stalo se tak poprvé od roku 2018 v reakci na válku na Ukrajině i pandemii covid-19 v Číně. Snaží se tak zabránit růstu inflace a případné recesi.

  Kvůli sankcím Rusko možná nesplatí své dluhy

  Rusku hrozí, že poprvé od roku 1998 nezvládne zaplatit své dluhy v zahraničí. Západní státy mu totiž zmrazily rezervy v dolarech a eurech v rámci sankcí, uvalených na Rusko kvůli invazi na Ukrajinu.
  Bitcoin

  Jak obejít sankce? Rusové likvidují miliardy v kryptoměnách v Dubaji

  Rusové hledají způsoby, jak obejít sankce uvalené kvůli invazi Ruska na Ukrajinu. Využívají k tomu kryptoměny a míří do Spojených arabských emirátů.
  Deutsche Bank

  Z Ruska se nakonec stáhne i Deutsche Bank

  Největší německá Deutsche Bank pokračovala v Rusku ve svých aktivitách i po invazi na Ukrajinu. Za to se setkala s vlnou kritiky ze strany investorů i politiků. V pátek nakonec oznámila rozhodnutí, že v Rusku končí.
  Visa a Mastercard končí v Rusku

  Visa a Mastercard pozastavily provoz v Rusku

  Společnost Visa dnes uvedla, že kvůli invazi na Ukrajinu pozastavuje operace v Rusku a že v příštích dnech bude spolupracovat se svými klienty a partnery na zastavení všech transakcí v Rusku. Karty Visa vydané finančními institucemi mimo Rusko již nebudou v Rusku fungovat, uvedla společnost v prohlášení podle agentury Reuters.

  Společnost Apple v pondělí oznámila zastavení prodeje svých produktů v Rusku, přidávají se další velké firmy

  Proti ruské invazi se postavily společnosti po celém světě. Firma Apple proto v pondělí oznámila zastavení prodeje svých produktů v Rusku. Kromě toho omezila pro Rusy také fungování Apple Pay nebo Apple Maps. K podobným krokům přistoupil také Google, YouTube, Nike, Netflix nebo Harley-Davidson.
  BP's Chief Executive Bernard Looney

  Britský koncern BP se zbaví svého podílu v ruské ropné společnosti Rosněfť

  Britský energetický kolos BP se kvůli ruské invazi na Ukrajinu zbaví svého pětinového podílu v největší ruské ropné společnosti Rosněfť. Informovala o tom dnes firma, která byla pod tlakem britské vlády, aby angažmá v ruském ropném gigantu ukončila. Rosněfť vyjádřila politování nad tímto krokem, který podle ní zničí dlouholetou spolupráci.
  Google se rozhodl utnout ruským státním médiím peníze z reklamy

  Google se rozhodl utnout ruským státním médiím peníze z reklamy

  Společnost Google začala bránit ruským médiím financovaným státem, aby získávaly prostředky z reklam umisťovaných na jejich webových stránkách, v aplikacích a na platformě YouTube, uvedla agentura Reuters s odkazem na vyjádření internetové firmy.
  Ceny ropy dosáhly sedmiletého rekordu a mohou nadále růst

  Ceny ropy dosáhly sedmiletého rekordu a mohou nadále růst, na vině je napětí mezi...

  Po eskalaci napětí mezi Ukrajinou a Ruskem stouply světové ceny ropy. Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí uznal separatistické státy na východě Ukrajiny. Do regionu také poslal svoji armádu. Státy Organizace zemí vyvážejících ropu však odmítají na trh přidat více barelů ropy, než plánovaly.

  Podle USA nedodržuje Čína dohodu o volném trhu, naopak znevýhodňuje zahraniční konkurenci

  Spojené státy americké upozornily, že podle nich Čína nedodržuje své závazky u Světové obchodní společnosti. Nedostatečně totiž dodržuje dohodu o volném trhu, a naopak znevýhodňuje zahraniční konkurenci. Americká vláda proto přemýšlí o odvetné reakci.
  BioNTech chce dodávat do Afriky laboratoře na výrobu vakcín složené z kontejnerů

  BioNTech chce dodávat do Afriky laboratoře na výrobu vakcín složené z kontejnerů

  Výrobce nejpoužívanější covidové vakcíny na světě dnes představil plány pro zahájení produkce očkovacích látek v Africe. Německá firma BioNTech za tímto účelem vyvíjí přenosné laboratoře, které by se skládaly ze šesti propojených kontejnerů. Ve standardizovaných malých továrnách s názvem BioNTainer by se mohly vyrábět i vakcíny proti jiným nemocem než covid-19.
  Peníze na humanitární pomoc Jemenu rychle docházejí, uvedl zástupce OSN

  Peníze na humanitární pomoc Jemenu rychle docházejí, uvedl zástupce OSN

  V nadcházejících měsících hrozí kvůli nedostatku finančních prostředků další výpadky v humanitární pomoci Jemencům. Uvedl to koordinátor humanitární pomoci OSN Martin Griffiths. Ve válkou zmítaném Jemenu, kde se s hladem potýkají miliony lidí, by tak podle něj mohlo dojít ke snižování přídělů jídla potřebným.
  Changpeng Zhao, CEO of Binance

  Ve společnosti Forbes získává podíl jedna z největších světových burz kryptoměn Binance

  Binance, jedna z největších světových burz kryptoměn, získá podíl ve společnosti Forbes. Investuje do ní totiž 200 milionů dolarů (téměř 4,3 miliardy korun). To vyvolalo otázky ohledně možného střetu zájmů.