Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 1 října, 2022
  HomeFinance

  Finance

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Euro oslabilo pod dolar

  Euro se poprvé za téměř 20 let propadlo pod americký dolar

  Jednotná evropská měna euro poprvé za téměř 20 let zaznamenala propad hodnoty pod americký dolar. Přispívají k tomu obavy z recese, absence zvyšování úrokových sazeb Evropskou centrální bankou a předpoklady z rychlého zvyšování úrokových sazeb americkým Federálním rezervním systémem (Fed).
  Bank of England slibuje, že inflace nebude novým normálem

  Bank of England: Vysoká inflace nebude novým normálem

  Centrální banka Spojeného království Bank of England se zavázala snížit inflaci v zemi na 2 %. Toho však může docílit pouze dalším zvýšením úrokových sazeb, které jsou již nyní ve Velké Británii rekordní. Inflace v květnu dosáhla 9,1 %. Banka se obává, že však zaútočí na hranici 11 %.
  Libra oslabila oproti dolaru

  Libra oslabila oproti dolaru na dvouleté minimum. Britská vláda se rozpadá

  Libra v úterý klesla oproti dolaru na dvouleté minimum. Ceny energií a pohonných hmot ve Spojeném království stále rostou. Analytici opakovaně varují před recesí. Britský premiér kvůli ekonomické krizi čelí tlaku, přičemž mu v úterý večer oznámili rezignaci další dva ministři.

  Uber přes pandemii ukázal ekonomickou stabilitu. Jeho tržby letos vykázaly růst

  Uber ve středu oznámil nárůst tržeb za první čtvrtletí letošního roku. Společnost se zotavuje ze špatného období pandemie covid-19. Pro druhé čtvrtletí firma má pozitivní vyhlídky. Nemusí totiž vykládat významné investice do řidičů, kterých má aktuálně dostatek. Současně Uber přiznal ztrátu 5,9 miliardy dolarů kvůli investicím.
  Amazon bude zaměstnankyním ve skladu v kancelářích proplácet cestovní náklady na potraty

  Amazon zaměstnankyním v USA proplatí cestovní náklady na potraty

  Amazon svým zaměstnankyním v Americe proplatí cestovní náklady na potraty v reakci na některá chystaná omezení těchto zákroků a na veřejnost uniklý návrh stanoviska Nejvyššího soudu Spojených států, podle něhož americké státy budou moci přistoupit k potratům každý po svém. Benefity společnosti se vztahují také na další zdravotní péče.
  Elon Musk koupil Twitter

  Elon Musk koupil Twitter za 44 miliard dolarů. Sociální síť čeká transformace

  Představenstvo Twitteru včera souhlasilo s odkoupením společnosti miliardářem Elonem Muskem za 44 miliard dolarů. Stalo se tak necelé dva týdny poté, co šéf společností Tesla, SpaceX a Neuralink tuto nabídku učinil. Správní rada Twitteru se proti tomu nejprve stavěla odmítavě. Převládal názor, že společnost Muska odmítne z důvodu násilného převzetí do soukromého vlastnictví. Nyní celý svět čeká, jak Musk sociální síť změní.
  Elon Musk oznámil nárůst získů Tesly

  Zákazníci Tesly jsou ochotni si za elektromobily připlatit, ukazují čtvrtletní výsledky

  Poptávka po elektromobilech společnosti Tesla miliardáře Elona Muska nebyla narušena ani zvýšením cen kvůli vzrůstajícím nákladům. Fakt, že zisky Tesly v prvním čtvrtletí letošního roku prudce vzrostly, ukazuje, že zákazníci firmy jsou ochotni si za značku automobilů připlatit. Musk také řekl, že letos vyrobí více vozů než loni a do roku 2024 chystá robotaxi bez volantu či pedálů.

  Těžké časy Netflixu. Poprvé za více než deset let jej opouštějí předplatitelé

  Streamovací služba Netflix poprvé za více než deset let ztrácí předplatitele. Společnost v prvním letošním čtvrtletí pozbyla 200 000 účtů s předplatným. Další početnou základnu diváků ztratila opuštěním Ruska. Netflix v některých zemích zvyšuje ceny, čelí konkurenci a nedokáže si poradit se sdílením hesel a účtů. Proti tomu však hodlá zakročit. Společnost údajně v dopise akcionářům sdělila, že v dalším čtvrtletí očekává odliv dvou milionů předplatitelů.
  Spojené státy americké oznámily nové sankce proti Rusku

  Spojené státy americké oznámily nové sankce proti Rusku. Jejich cílem jsou i dcery Putina

  V reakci na zprávy o zločinech spáchaných ruskými vojáky v okolí Kyjeva zavedly Spojené státy americké proti Rusku nové sankce. Namířily je například na členy rodiny Putina a dalších ruských vysoce postavených politiků. Zakázaly také jakékoli americké investice v Rusku. Ve středu o tom informoval server Al Jazeera a CNN.
  Lidé v Číně méně cestují a utrácejí

  Čína pod zámkem. Lidé méně cestují a utrácejí i přes sváteční období

  Výdaje na cestovní ruch v Číně kvůli tamní pandemické situací a tvrdým restrikcím tento týden oproti minulému roku klesly o 30 procent, a to i přesto, že se v zemi konal takzvaný Svátek čistoty a jasu. Při něm se lidé z celé Číny sjíždějí k hrobům svých příbuzných či přátel z různých částí země. Číňané také o 26 procent méně cestovali než minulý rok. Šanghaj včera zaznamenal denní rekord v zachycených pozitivních případech nemoci covid-19.
  Nově zprovozněná továrna americké společnosti Tesla

  Nově zprovozněná továrna americké společnosti Tesla vzbudila zájem investorů o Braniborsko

  Továrna na elektromobily americké společnosti Tesla v braniborské obci Grünheide nedaleko Berlína, která byla oficiálně zprovozněna před týdnem, je impulzem pro celý region. Zahraničním novinářům to řekl braniborský ministr hospodářství Jörg Steinbach, podle kterého se tato německá spolková země těší dokonce většímu zájmu investorů než před pandemií nemoci covid-19.

  Americká federální banka zvýšila úrokové sazby. Poprvé od roku 2018

  Americká centrální banka se rozhodla zvýšit úrokové sazby o 0,25 %. Stalo se tak poprvé od roku 2018 v reakci na válku na Ukrajině i pandemii covid-19 v Číně. Snaží se tak zabránit růstu inflace a případné recesi.
  Rusko sankce a dluhy

  Kvůli sankcím Rusko možná nesplatí své dluhy

  Rusku hrozí, že poprvé od roku 1998 nezvládne zaplatit své dluhy v zahraničí. Západní státy mu totiž zmrazily rezervy v dolarech a eurech v rámci sankcí, uvalených na Rusko kvůli invazi na Ukrajinu.
  Bitcoin

  Jak obejít sankce? Rusové likvidují miliardy v kryptoměnách v Dubaji

  Rusové hledají způsoby, jak obejít sankce uvalené kvůli invazi Ruska na Ukrajinu. Využívají k tomu kryptoměny a míří do Spojených arabských emirátů.
  Deutsche Bank

  Z Ruska se nakonec stáhne i Deutsche Bank

  Největší německá Deutsche Bank pokračovala v Rusku ve svých aktivitách i po invazi na Ukrajinu. Za to se setkala s vlnou kritiky ze strany investorů i politiků. V pátek nakonec oznámila rozhodnutí, že v Rusku končí.