Více
  19.3 C
  Czech
  Středa, 6 července, 2022
  HomeZajímavosti

  Zajímavosti

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Facebook

  Facebook a Instagram v některých zemích povolí projevy násilí vůči ruské armádě a Putinovi

  Společnost Meta dočasně povolí v uživatelům sociálních sítí Facebook a Instagram v některých zemích zveřejňovat projevy násilí. Jednat se má o projevy vůči ruské armádě a prezidentovi V. Putinovi v souvislosti s invazí na Ukrajinu.
  BBC

  Rusko zablokoval přístup k ruskojazyčné službě BBC, Rádiu Svoboda a portálu Meduza

  Rusko zablokovalo přístup k ruskojazyčné službě BBC News, k informačnímu portálu Meduza sídlícímu v Rize, Rádiu Svobodná Evropa/Rádiu Svoboda (RFE/RL) nebo stanicím Deutsche Welle a Voice of America. Ruský regulátor Roskomnadzor tato média obvinil z šíření falešných informací.
  Tesla CEO Elon Musk

  Americká Komise pro cenné papíry se snaží ochladit moji svobodu slova, tvrdí Elon Musk

  Podle podnikatele a šéfa Tesly Elona Muska si na něj "zasedla" americká Komise pro cenné papíry a devizové provize. "Ochlazuje" dle něj jeho svobodný projev kvůli tomu, že je trvalým kritikem americké administrativy. Komise sleduje chování Muska na sociálních sítích od roku 2018, kdy ho obvinila z oklamání investorů.

  BioNTech chce dodávat do Afriky laboratoře na výrobu vakcín složené z kontejnerů

  Výrobce nejpoužívanější covidové vakcíny na světě dnes představil plány pro zahájení produkce očkovacích látek v Africe. Německá firma BioNTech za tímto účelem vyvíjí přenosné laboratoře, které by se skládaly ze šesti propojených kontejnerů. Ve standardizovaných malých továrnách s názvem BioNTainer by se mohly vyrábět i vakcíny proti jiným nemocem než covid-19.
  Podle aktivistů největší evropské banky pokračují ve financování nové produkce ropy a zemního plynu

  Podle aktivistů největší evropské banky pokračují ve financování nové produkce ropy a zemního plynu

  Podle aktivistů z organizace ShareAction financují největší evropské banky navzdory svým ekologickým slibům novou produkci ropy a zemního plynu. I přes svůj závazek, že do roku 2050 nebudou zodpovědné za žádné nové emise vypouštěné do atmosféry.
  Americké ministerstvo spravedlnosti zatklo pár, který ukrýval kradené kryptoměny v hodnotě 3,6 miliardy dolarů

  Americké ministerstvo spravedlnosti zatklo pár, který ukrýval kradené kryptoměny v hodnotě 3,6 miliardy dolarů

  Americké ministerstvo spravedlnosti zatklo v úterý zločinecký pár, který se pokoušel vyprat špinavé peníze. Ukrýval totiž kryptoměny v hodnotě 3,6 miliardy dolarů. Podle amerických úřadů se jedná o jejich zatím největší zabavení digitální měny. Pár totiž dohromady vlastnil fondy za více než 5 miliard dolarů. Uvedl to server BBC a CNN.
  Space X přijde až o 40 satelitů z projektu Starlink kvůli geomagnetické bouři

  Space X přijde až o 40 satelitů z projektu Starlink kvůli geomagnetické bouři

  Geomagnetická bouře překazila cestu většiny ze 49 družic firmy SpaceX vystřelených do vesmíru minulý týden v rámci budování internetové sítě Starlink, oznámila kosmická společnost miliardáře Elona Muska. Očekává, že až 80 procent z poslední skupiny družic nakonec shoří v atmosféře, místo aby dosáhly zamýšlené oběžné dráhy. SpaceX už má pod hlavičkou projektu Starlink, jehož cílem je zpřístupnění internetu kdekoliv na Zemi, ve vesmíru na 2000 satelitů.

  Dolce & Gabbana přestane od letoška ve svých kolekcích používat kožešiny

  Italský módní dům Dolce & Gabbana přestane od letošního roku ve všech svých kolekcích používat kožešiny. Firma o tom informovala ve společném prohlášení s organizací Humane Society International (HSI), jež se zabývá ochranou práv zvířat.
  Johnson chce prosadit Brexit Freedoms Bill

  Johnson chce prosadit Brexit Freedoms Bill, ušetřil by podnikům až miliardu liber

  Britský premiér Boris Johnson plánuje prosazení návrhu zákona, který by umožnil snadnější přepsání nebo zrušení zákonů z dob členství v Evropské unii. Podle něj by změny ušetřily podnikům až miliardu liber. Odstranily by totiž přebytečná byrokratická nařízení.
  Neuralink: Elon Musk

  Neuralink plánuje klinické testy čipů do mozku na lidech, v budoucnu mohou umožnit ochrnutým...

  Muskova společnost Neuralink, která se zaměřuje na čipy do mozku, se chystá na klinické testy na lidech. V budoucnu by dle miliardáře mohly umožnit ochrnutým lidem chodit. Informuje o tom The Guardian a USA Today.
  limatické změny ohrožují budoucí britské archeologické nálezy v rašeliništích

  Klimatické změny ohrožují budoucí britské archeologické nálezy v rašeliništích, informuje BBC

  Klimatické změny ohrožují archeologické poklady ukryté v britské půdě, protože rašelina, která je chrání, vysychá. V ohrožení je až 22.500 nalezišť po celé Británii. Archeologové se obávají, že by klimatické změny mohly zmařit snahy o objevení historických artefaktů a pochopení místní historie.

  Řecká vláda kvůli sněhu vyhlásila den volna, letiště v Istanbulu stále nefunguje

  Přívaly sněhu dál komplikují život v řadě oblastí Řecka a Turecka. Řecká vláda na dnešek kvůli tomu vyhlásila den volna pro všechny s výjimkou osob, které zajišťují chod státu a základní služby. V Turecku prodloužili kvůli sněhu do jedné odpoledne místního času (11:00 SEČ) uzavírku mezinárodního letiště v Istanbulu, kde jsou zastaveny odlety a přílety už od pondělka.
  Colombia's President Duque

  Kolumbie zatím nemůže obnovit letecké postřiky koky, rozhodl soud

  Kolumbijská vláda zatím nesmí obnovit ničení plantáží s kokou postřiky glyfosátem, které předchozí vláda zastavila kvůli verdiktu soudu, podle kterého mohou být nebezpečné pro zdraví lidí a životní prostřední. Rozhodl o tom kolumbijský ústavní soud. Podle jeho listopadového verdiktu, který byl zveřejněn až tento týden, musí vláda ničení plantáží glyfosátem předem projednat s místními komunitami. Informovala o tom kolumbijská média.
  Villa Aurora

  Pro jednu z nejdražších vil s malbou od Caravaggia se v aukci nenašel kupec

  O vilu v centru Říma s jedinou známou nástropní malbou od italského malíře Caravaggia v úterní internetové aukci nikdo neprojevil zájem. Vila, jejíž vyvolávací cena byla 353,25 milionů eur (asi 8,6 miliard Kč), bude v dubnu znovu nabídnuta s asi dvacetiprocentní slevou, napsala agentura Reuters.
  Bill Gates

  Od začátku pandemie se zvětšila propast mezi nejbohatší a nejchudší populací. 10 nejbohatších vydělalo...

  Podle reportu charitativní organizace Oxfam pandemie ještě zvětšila propast mezi nejbohatší a nejchudší populací světa. Uvedla, že 10 nejbohatších mužů světa od jejího začátku téměř zdvojnásobilo své hromadné bohatství. To vzrostlo o 5 trilionů dolarů.