Více
  12.1 C
  Czech
  Sobota, 1 října, 2022
  HomeKryptoměny

  Kryptoměny

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Křeček

  Internet baví křeček jménem Mr. Goxx. V obchodu s kryptoměnami převálcoval mnohé lidské investory

  Svůj obchod začne křeček jménem Mr. Goxx ve chvíli, kdy vstoupí do své kanceláře připojené ke kleci. Ve stejnou chvíli se spustí stream na stránce Twitch. Jeho běhací kolečko nebo tunely s nápisy prodat a koupit pak rozhodnou o tom, s jakými kryptoměnami a jak bude ten den obchodovat. Projekt začali v době lockdownů dva němečtí přátelé, kteří si přejí zůstat v anonymitě. Mr. Goxx se v současnosti těší zisku přibližně 20 procent.
  Digitální měna bitcoin

  Čína: Transakce zahrnující kryptoměny jsou nezákonné

  Kryptoměny v posledních letech získávaly na popularitě. Ne ale u každého jsou v oblibě. Čína zintenzivňuje snahu zablokovat používání neoficiálních digitálních měn. Kryptoměnové transakce jsou tak v zemi nyní za nezákonné.
  Protesty v El Salvadoru po přijetí bitcoinu

  Po oficiálním přijetí bitcoinu jako platidla propukly v El Salvadoru protesty

  El Salvador jako první stát na světě přijal kryptoměnu bitcoin jako oficiální platidlo. V úterý však událost doprovázely protesty nespokojených obyvatel i náhlý propad nově akceptované kryptoměny. Hodnota bitcoinu totiž spadla pod 43 tisíc dolarů, klesla tedy o více než deset procent. Prezident Nayib Bukele oznámil, že novým zákonem jeho stát ušetří. V současnosti vlastní El Salvador 550 bitcoinů.
  Hackerský útok

  Hackeři ukradli 600 milionů dolarů v kryptoměnách. Téměř půlku peněz už ale vrátili

  Hackeři zneužili slabosti v systému blockchainové stránky Poly Netowrk a ukradli přibližně 600 milionů dolarů. Podle dosavadních informací se jedná o jednu z největších loupeží kryptoměn v historii. Poté, co ale tvůrci stránky Poly Netowork urgovali hackery na Twitteru, podařilo se jim část peněz získat zpátky. Anonymní útočníci zatím vrátili asi 250 milionů dolarů.
  ropa plyn bitcoin

  Saudi Aramco a Gazprom se připravují na těžbu Bitcoinu

  Saudi Aramco, ropný gigant a třetí největší společnost na světě, plánuje zahájit těžbu Bitcoinu. S odvoláním na informace poskytnuté brazilským těžařem Rayem Nasserem to uvedl server Investing.com. Ruský Gazprom v přípravách nezůstává pozadu.
  Jordan Belfort: bitcoin

  Vlk z Wall Street by si přál propad ceny Bitcoinu. Nakoupil by pak, kolik...

  Zatracovaný i obdivovaný Jordan Belfort, známý jako Vlk z Wall Street, dostal protřelého moderátora Fox News, Stuarta Varneyho, do kolen. Na jeho poznámku, že pokud by se cena Bitcoinu dostala pod 30 000 dolarů za kus, jistě by to jako investor nevítal, Jordan odpověděl, že „by si přál, aby spadl klidně na 5000 dolarů, aby mohl nakoupit co nejvíce“.

  JPMorgan kapituluje pod tlakem poptávky. Oklikou poskytuje solventním klientům přístup k Bitcoinu

  Banka JPMorgan umožní všem svým vysoce solventním klientům, kterým spravuje majetek, přístup k fondům digitálních aktiv, uvedl ve čtvrtek Business Insider. Banka sdělila svým finančním poradcům, aby od klientů přijímali objednávky na nákup a prodej pěti kryptoměnových produktů. Čtyři z těchto produktů jsou podle zprávy z Grayscale Investments a jeden z Osprey Funds.
  podnikatel Elon Musk

  Hodnota bitcoinu opět roste. Musk změnil názor a kryptoměnu podpořil

  Známý podnikatel Elon Musk na konferenci B Word prohlásil, že by jeho společnost Tesla mohla opět začít přijímat bitcoin. V květnu totiž Musk změnil názor, bitcoin označil za neekologický a možnost nákupu automobilu Tesla za kryptoměnu zrušil. V návaznosti začala její hodnota padat, po středečním proslovu Muska však znovu stoupá.
  bitcoin akumulace

  Bitcoinové velryby znovu začaly s akumulací

  Bitcoinové velryby, definované jako adresy, které obsahují 1 000 až 10 000 BTC (31 až 310 milionů dolarů), nyní podle analýzy blockchainu zvyšují své podíly. Trend sleduje a potvrzuje i známý a často citovaný analytik Will Clemente na svém Twitteru i ve svém pravidelném newsletteru, který nazval "Ticho před bouří".
  visa bitcoin

  Visa schválila první australskou kartu pro platbu Bitcoinem

  Globální platební gigant Visa certifikoval CryptoSpend, start-up vytvořený dvěma spolužáky z Technologické univerzity, k vydávání fyzických debetních karet pro usnadnění plateb Bitcoinem.

  Bank of America zakládá oddělení výzkumu kryptoměn

  Bank of America se stala poslední velkou bankou, která podnikla výpad do sektoru kryptoměn. Podle agentury Bloomberg vytvořila banka tým, který se věnuje jejich výzkumu. Bank of America se domnívá, že má „jedinečnou pozici k tomu, aby se stala bankovním leaderem“ v oblasti kryptoměn a technologií za nimi stojících. Mluvčí banky obsah sdělení potvrdila.
  wozniak bitcoin

  Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak: „Bitcoin je matematický zázrak“

  Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak na konferenci Talent Land Jalisco 2021 označil Bitcoin za „úžasný matematický zázrak“. Wozniak prohlásil, že osobně není bitcoinovým investorem, ale „věří v něj do budoucna“.
  jack dorsey bitcoin

  CEO Twitteru vyvíjí hardwarovou Bitcoin peněženku pro společnost Square

  Společnost Square chystá hardwarovou Bitcoin peněženku, oznámil ve čtvrtek ředitel hadrware sekce společnosti Jesse Dorogusker. Výkonný ředitel Jack Dorsey, který je zároveň výkonným ředitelem Twitteru, v červnu prohlásil, že společnost o tomto kroku uvažuje. Nyní se Square rozhodl projekt oficiálně spustit.
  bitmain těžba bitcoin

  1 miliarda korun za zařízení na těžbu Bitcoin a fúzi se Sphere 3D vedenou...

  Společnost Gryphon Digital Mining nedávno uskutečnila fúzi se společností Sphere 3D vedenou na Nasdaq. Dnes na Twitteru oznámila, že uzavřela dohodu o nákupu 7 200 těžebních zařízení Antminer S19J Pro od společnosti Bitmain Technologies Limited za celkovou kupní cenu 48 milionů dolarů (1 miliardu korun).