Více
  16.9 C
  Czech
  Pondělí, 23 května, 2022
  HomeTechnologie

  Technologie

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Musk se stane CEO Twitteru

  Elon Musk se nejspíše dočasně stane generálním ředitelem Twitteru

  Očekává se, že miliardář Elon Musk po uzavření transakce ve výši 44 miliard dolarů bude dočasným generálním ředitelem Twitteru. Potvrdili to anonymní zdroje. Musk také zajistil asi 7,14 miliardy dolarů od investorů na odkoupení sociální sítě. Dnes ráno se akcie Twitteru vyšplhaly o 3 procenta, zatímco akcie společnosti Tesla klesly o 4 procenta. 
  Amazon bude zaměstnankyním ve skladu v kancelářích proplácet cestovní náklady na potraty

  Amazon zaměstnankyním v USA proplatí cestovní náklady na potraty

  Amazon svým zaměstnankyním v Americe proplatí cestovní náklady na potraty v reakci na některá chystaná omezení těchto zákroků a na veřejnost uniklý návrh stanoviska Nejvyššího soudu Spojených států, podle něhož americké státy budou moci přistoupit k potratům každý po svém. Benefity společnosti se vztahují také na další zdravotní péče.
  Akcie Amazonu klesly nejvíce od roku 2006

  Technologičtí giganti na kolenou? Akcie Amazonu se propadly nejvíce od roku 2006

  Akcie Amazonu se v pátek propadly o 14 procent v reakci na zveřejnění tržních výsledků za první čtvrtletí letošního roku a odhadů na druhé čtvrtletí, v obou případech pod očekáváním analytiků. Pro společnost jde o největší propad od roku 2006. Za špatnými tržními výsledky stojí pandemie covid-19 a válka probíhající na Ukrajině. Amazon přitom není jediným technologickým gigantem, který letos čelí špatným výsledkům.

  Elon Musk prodal akcie Tesly v hodnotě 4 miliard dolarů

  Šéf Tesly Elon Musk prodal akcie výrobce elektromobilů v hodnotě 4 miliard dolarů, a to pár dnů poté, co za 44 miliard dolarů odkoupil Twitter. Přesně toho se investoři báli. Proto také počátkem tohoto týdne akcie Tesly prudce poklesly. Investoři se také obávají toho, že podnikatel nezvládne řídit celkem pět firem, aniž by některou z nich neohrozil. Jedná se o první prodej akcií elektromobilky poté, co nejbohatší člověk světa v návaznosti na anketu na Twitteru prodal akcie Tesly v hodnotě 16,4 miliardy dolarů.
  Vedení Twitteru se sešlo s Muskem

  Správní rada Twitteru usedla k jednacímu stolu s Muskem

  Twitter by k nabídce Elona Muska na odkoupení sociální sítě za 46,5 miliardy dolarů mohl být vstřícnější. Očekávalo se, že společnost Muskovu nabídku shodí ze stolu jako pokus o její nepřátelské převzetí. Představitelé se však v neděli s miliardářem sešli a jeho nabídku prodiskutovali. Šéf Tesly se přitom obával, že firma jeho obchodní tah nepřijme.
  Streamovací služba CNN+ končí

  Streamovací služba CNN+ po pouhém měsíci od uvedení končí

  Streamovací služba CNN+, jejíž uvedení CNN prezentovala jako významnou událost, skončí po pouhém měsíci fungování. Stanice na svém webu uvedla, že předplatitelé streamovací platformy za nevyčerpané předplatné obdrží náhrady. O práci mohou přijít stovky zaměstnanců. Důvodem překvapivého rozhodnutí je rozkol mezi původním vedením služby a novým vlastníkem.
  Elon Musk oznámil nárůst získů Tesly

  Zákazníci Tesly jsou ochotni si za elektromobily připlatit, ukazují čtvrtletní výsledky

  Poptávka po elektromobilech společnosti Tesla miliardáře Elona Muska nebyla narušena ani zvýšením cen kvůli vzrůstajícím nákladům. Fakt, že zisky Tesly v prvním čtvrtletí letošního roku prudce vzrostly, ukazuje, že zákazníci firmy jsou ochotni si za značku automobilů připlatit. Musk také řekl, že letos vyrobí více vozů než loni a do roku 2024 chystá robotaxi bez volantu či pedálů.

  Elon Musk odmítl členství ve správní radě Twitteru

  Společnost Twitter miliardáři Elonu Muskovi nabídla členství ve správní radě. Jeho jmenování mělo vstoupit v platnost v sobotu 9. dubna. Týden předtím se kontroverzní podnikatel a zakladatel společností Tesla, SpaceX a Neuralink s podílem 9,2 procenta stal největším akcionářem Twitteru. Musk, jehož profil sleduje 80 milionů uživatelů, však nabídku členství nakonec odmítl. Někteří zaměstnanci Twitteru s rostoucím vlivem Muska na sociální síti nesouhlasí.
  Elon Musk největším akcionářem Twitteru

  Elon Musk se stal největším akcionářem Twitteru

  Americký miliardář Elon Musk se stal největším akcionářem společnosti Twitter. Podle amerického burzovního regulátora nyní vlastní 9,2procentní podíl firmy. Za něj podnikatel, jehož profil na sociální síti sleduje 80 milionů uživatelů, zaplatil 2,89 miliardy dolarů. Zakladatel společností Tesla, SpaceX a Neuralink však Twitter kritizuje za nedodržování zásady svobody slova.
  Google

  Google News v Rusku končí. Cenzurní agentura službu zablokovala

  Roskomnadzor, ruská cenzurní agentura, nově zablokovala i službu Google News. Důvodem je údajné šíření falešných informací o válce na Ukrajině.
  BBC

  Rusko zablokoval přístup k ruskojazyčné službě BBC, Rádiu Svoboda a portálu Meduza

  Rusko zablokovalo přístup k ruskojazyčné službě BBC News, k informačnímu portálu Meduza sídlícímu v Rize, Rádiu Svobodná Evropa/Rádiu Svoboda (RFE/RL) nebo stanicím Deutsche Welle a Voice of America. Ruský regulátor Roskomnadzor tato média obvinil z šíření falešných informací.

  Společnost Apple v pondělí oznámila zastavení prodeje svých produktů v Rusku, přidávají se další velké firmy

  Proti ruské invazi se postavily společnosti po celém světě. Firma Apple proto v pondělí oznámila zastavení prodeje svých produktů v Rusku. Kromě toho omezila pro Rusy také fungování Apple Pay nebo Apple Maps. K podobným krokům přistoupil také Google, YouTube, Nike, Netflix nebo Harley-Davidson.
  Google se rozhodl utnout ruským státním médiím peníze z reklamy

  Google se rozhodl utnout ruským státním médiím peníze z reklamy

  Společnost Google začala bránit ruským médiím financovaným státem, aby získávaly prostředky z reklam umisťovaných na jejich webových stránkách, v aplikacích a na platformě YouTube, uvedla agentura Reuters s odkazem na vyjádření internetové firmy.
  Space X přijde až o 40 satelitů z projektu Starlink kvůli geomagnetické bouři

  Space X přijde až o 40 satelitů z projektu Starlink kvůli geomagnetické bouři

  Geomagnetická bouře překazila cestu většiny ze 49 družic firmy SpaceX vystřelených do vesmíru minulý týden v rámci budování internetové sítě Starlink, oznámila kosmická společnost miliardáře Elona Muska. Očekává, že až 80 procent z poslední skupiny družic nakonec shoří v atmosféře, místo aby dosáhly zamýšlené oběžné dráhy. SpaceX už má pod hlavičkou projektu Starlink, jehož cílem je zpřístupnění internetu kdekoliv na Zemi, ve vesmíru na 2000 satelitů.
  Meta Platforms CEO Mark Zuckerberg

  Technologický gigant Meta ohlásil propad příjmů, je to poprvé za 18 let

  Mateřská společnost Facebooku zvaná Meta informovala o zpomalujícím růstu svých příjmů. Důvodem je také pokles aktivních denních uživatelů, se kterým se musí technologický gigant potýkat poprvé za 18 let. Na vině je hlavně zvyšující se konkurence, kterou představuje například TikTok nebo YouTube.