Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 1 října, 2022
  HomeTechnologie

  Technologie

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Čip

  Biden chystá další omezení vývozu čipů do Číny

  Bidenova administrativa plánuje příští měsíc rozšířit omezení dodávek polovodičů používaných pro umělou inteligenci a nástroje na výrobu čipů z USA do Číny.
  iPhone 14

  Nový Apple iPhone 14 bude dostupný i v Rusku

  Rusové budou mít šanci koupit si nový Apple iPhone 14, přestože americká technologická společnost zemi opustila. Stane se tak díky moskevskému programu paralelního dovozu, řekl ve čtvrtek agentuře RIA Novosti vysoký vládní činitel.
  Ericsson

  Nokia či Ericsson. Další západní technologické společnosti avizují odchod z Ruska

  Další západní technologické společnosti, včetně Ericssonu a Nokie, oznámily v pondělí plány na úplný odchod z Ruska. Minulý týden to byla firma Dell. Tempo stahování společností ze země se zrychluje.

  Elon Musk poslal Twitteru další dopis o odstoupení od dohody

  Miliardář Elon Musk zaslal společnosti Twitter další dopis, v němž požaduje ukončení dohody o převzetí za 44 miliard dolarů. Do dokumentu zahrnul tvrzení bývalého šéfa bezpečnosti Twitteru, podle něhož sociální síť upřednostnila růst uživatelské základny před omezením falešných účtů a ve svých řadách má zahraniční špiony.
  Starliner

  NASA a Boeing odsunují první misi astronautů Starliner na rok 2023

  NASA a Boeing se nyní zaměřují na začátek roku 2023. Dlouho odkládaný start kosmické lodi Starliner s posádkou k Mezinárodní vesmírné stanici by měl připadnout na únor.
  Disney v počtu předplatitelů porazil Netflix

  Disney poprvé porazil v počtu předplatitelů Netflix

  Disney podle nové zprávy překonal v druhém čtvrtletí v počtu předplatitelů Netflix, což vedlo k nárůstu akcií společnosti. Podle analytiků se ve „streamovacích válkách“ jedná o klíčový moment. Disney+ má podle nich více prostoru k růstu než Netflix. Společnost do Disney+ přidá reklamy.
  Elon Musk rozprodal akcie Tesly

  Elon Musk rozprodal akcie Tesly v hodnotě 6,88 miliard dolarů

  Miliardář Elon Musk prodal akcie elektromobilky Tesla v hodnotě 6,88 miliardy dolarů. Vyplývá to z výkazů pro Americkou komisi pro cenné papíry. Podnikatel totiž potřebuje další peníze pro případ, že jej prohra právní bitvy s Twitterem donutí dohodu o převzetí společnosti za 44 miliard dolarů dodržet.

  Videoherním společnostem se ve druhém čtvrtletí nedařilo

  Giganti v oblasti videoher zaznamenali ve druhém letošním čtvrtletí propad tržeb. Na vině je hned několik faktorů, včetně toho, že lidé po uvolnění pandemických opatřeních tráví více času venkovními aktivitami.
  Plastový odpad na pláži

  Převratná technologie: Z hromad plastu vznikají stavební bloky

  Představte si, že vezmete hromady a hromady nepoužitelného plastového odpadu znečišťujícího Zemi a přeměníte je v něco užitečného. Smysluplného a použitelného. Právě to dělá společnost ByFusion.
  TSMC varuje před dopady čínsko-tchajwanské války

  Pokud Čína zaútočí na Tchaj-wan, bude to další ekonomická rána, varuje TSMC

  Gigant v oblasti výroby čipů TSMC varoval před dopady vylodění čínských vojsk na Tchaj-wanu. Společnost by v takovém případě nemohla provozovat nejpokročilejší továrnu čipů na světě. Na ní závisí například firmy Apple a Qualcomm. Válka mezi Čínou a Tchaj-wanem by podle měla předsedy TSMC na světovou ekonomiku podobný dopad jako konflikt na Ukrajině.
  Netflix ztratil téměř milion předplatitelů

  Netflix ve druhém čtvrtletí ztratil téměř milion předplatitelů

  Streamovací služba Netflix kralovala zejména v období pandemie. Od dubna však o svou korunu tvrdě bojuje se silnou konkurencí a inflací. Ve druhém čtvrtletí letošního roku Netflix opustilo téměř milion předplatitelů. Společnost však čekala dvojnásobek. Zachránila ji nová řada hitu Stranger Things,

  Twitter zažaloval Elona Muska kvůli nedodržení dohody o převzetí za 44 miliard dolarů

  Twitter zažaloval miliardáře Elona Muska za nedodržení dohody o převzetí společnosti za 44 miliard dolarů. Firma hodlá hnát podnikatele k zodpovědnosti a přimět jej dohodu mezi oběma stranami naplnit. Podle žaloby si miliardář myslí, že může jen tak zničit společnost, narušit její provoz, znehodnotit ji pro akcionáře a odejít.
  Twitter zaznamenal propad akcií

  Twitteru poklesly akcie. Na Muska pošle jednu z předních právnických firem

  Akcie Twitteru se v pondělí v reakci na oznámení miliardáře Elona Muska o odstoupení od dohody o převzetí sociální sítě za 44 miliardy dolarů propadly. Twitter si najmul jednu z předních světových právnických firem. Hodlá Muska místo uhrazení pokuty ve výši 1 miliardy dolarů přinutit dohodu naplnit.
  Elon Musk odstoupil od dohody s Twitterem

  Velký soudní spor na obzoru? Elon Musk odstoupil od dohody s Twitterem

  Podnikatel Elon Musk odstoupil od dohody o převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů. Společnost ji totiž podle jeho slov porušila v několika bodech. Firma podnikne k vynucení dohody právní kroky. Za její porušení navíc hrozí Muskovi poplatek ve výši 1 miliardy dolarů.
  Rada schválila akvizici Twitteru Elonu Muskovi

  Správní rada schválila prodej Twitteru Elonu Muskovi

  Správní rada Twitteru jednomyslně schválila akvizici sociální sítě miliardářem Elonem Muskem a doporučila tak učinit rovněž akcionářům, na nichž převod společnosti na šéfa Tesly závisí. Dohoda mezi Muskem a představiteli Twitteru však stále zůstává nejistou. Pokud Musk Twitter odkoupí, společnost čeká propouštění.