Více
  12.1 C
  Czech
  Sobota, 1 října, 2022
  HomePrůmysl

  Průmysl

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Británie zažívá značný propad ve výrobě automobilů

  Británie zažívá značný propad ve výrobě automobilů, produkce klesla na nejnižší úroveň od roku 1956

  Z údajů britského Sdružení výrobců a obchodníků s automobily (Society of Motor Manufacturers and Traders; SMMT) vyplývá, že Velká Británie zažívá značný propad ve výrobě automobilů. V loňském roce totiž jejich produkce klesla na nejnižší úroveň od roku 1956.
  Tesla musí z amerického trhu stáhnout na 817 tisíc aut

  Tesla musí z amerického trhu stáhnout na 817 tisíc aut, důvodem je softwarová chyba

  Výrobce elektrických aut Tesla musí z amerického trhu stáhnout na 817 tisíc aut. Důvodem je softwarová chyba, kvůli které auto po nastartování neupozorní řidiče na nezapnutý pás. Společnost musí rovněž odvolat z trhu přes 50 tisíc aut kvůli tomu, že řádně nezastavovala u značek STOP.
  Gina Raimondo: Británie jedná s USA o clech na ocel a hliník

  Británie jedná s USA o clech na ocel a hliník. Chce je snížit, případně zrušit

  Američtí a britští zástupci se setkali, aby zahájili vyjednávání o dlouholetém obchodním sporu. Jeho výsledkem by mělo být snížení, nebo zrušení cel uvalených na export britské oceli a hliníku. Ve svém volebním období je zavedl americký ex-prezident Donald Trump. Ve středu to uvedl server BBC a Bloomberg.

  Zabezpečte globální dodavatelské řetězce a zabraňte inflačním šokům, apeluje čínský prezident

  Podle čínského prezidenta Xi Jinping je potřeba ze světové ekonomiky odstranit rizika a propagovat její stabilní obnovu. Proto by podle něj měly státy zabezpečit globální dodavatelské řetězce a zabránit tak inflačním šokům. Svůj apel přednesl čínský prezident v pondělí na online Světovém ekonomickém fóru.
  Na Nový rok ve Francii začal platit zákon zakazující plastové obaly u mnoha druhů ovoce a zeleniny

  Na Nový rok ve Francii začal platit zákon zakazující plastové obaly u mnoha druhů...

  Od soboty se ve Francii nesmí prodávat okurky, mrkve, banány či pórky v plastových obalech. Zákon je součástí několikaletého programu Macronovy vlády s cílem vyřadit plasty. Ekologické organizace vyzývají ostatní země, aby Francii následovaly.
  ropa

  Po lobby Bidena pracují Japonsko a Indie na zpřístupnění zásob ropy

  Japonské a indické úřady pracují po pobídce Spojených států amerických na zpřístupnění národních zásob ropy. Společně s dalšími státy tím chtějí snížit cenu ropy na trhu, která v říjnu dosáhla nejvyšších hodnot za posledních sedm let. Oznámení o koordinovaném postupu by měly podle odhadů státy zveřejnit v úterý.
  konference APEC

  Začala virtuální konference států APEC. Napětí může vyvolat Tchaj-wan i USA

  Členské státy Asijsko-pacifického hospodářského společenství (APEC) se tento týden na virtuálním summitu pořádaném Novým Zélandem zaměří na obnovu ekonomik po pandemii. Kvůli snaze Tchaj-wanu připojit se do regionálního obchodního paktu CPTPP se však na schůzkách očekává napětí. Neshody může vyvolat také nabídka USA hostit další kolo schůzek.

  Podle OSN jsou světové ceny potravin nejvyšší za posledních 10 let

  Po celém světě rostou ceny potravin, především pak rostlinných olejů a obilovin. V pátek na to poukázala Organizace pro výživu a zemědělství spadající pod Organizaci spojených národů (OSN). Světové ceny podle ní dosáhly nejvyšší úrovně za posledních deset let, oproti loňskému roku stouply o více než 30 procent.
  IKEA varuje pře zvyšováním cen

  IKEA varuje před zvyšováním cen. Krize dodavatelských řetězců pokračuje

  Společnost IKEA prodávající levný nábytek ve středu oznámila pokles ročního zisku. Na vině jsou zvyšující se ceny surovin potřebných na výrobu zboží a rovněž jejich dražší dovoz, což se v příštím roce pravděpodobně promítne i ve vyšších cenách pro zákazníky.
  EU a USA se dohodli na ukončení tarifů na ocel a hliník

  USA a EU ukončily spory ohledně tarifů na ocel a hliník. Chtějí bojovat proti...

  Po dohodě amerického prezidenta Joe Bidena a šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyen bude pro evropské vývozce oceli a hliníku snazší exportovat do USA. Politici totiž v neděli oznámili zrušení tarifů na kovy dovážené z Evropské unie zavedené ex-prezidentem Donaldem Trumpem před třemi lety. Chtějí se tím zároveň postavit proti Číně produkující levnou ocel s velkou uhlíkovou stopou.
  Libra

  Brexit má negativní dopad na britskou ekonomiku, říká 44 % dotázaných v průzkumu

  Říjnový průzkum Opinium pro The Observer ukázal, kolik procent lidí si myslí, že brexit poškozuje britskou ekonomiku. Dotazy se týkaly dopadu brexitu na ceny v obchodech, platy i dovoz zboží z Evropy.

  Růst cen kvůli zvýšení nákladů nezasáhl poptávku, říká výrobce Barbie Mattel

  Ikonické panenky Barbie i například autíčka Hot Wheels stále patří mezi oblíbené hračky dětí. Navzdory vyšším cenám se dle výrobce Mattel poptávka nesnížila. Tržby za třetí čtvrtletí vzrostly o 8 %.
  Velká Británie schválila obchodní dohodu s Novým Zélandem

  Velká Británie schválila obchodní dohodu s Novým Zélandem

  Po 16 měsících ve čtvrtek britský premiér Boris Johnson s novozélandskou premiérkou Jacindou Ardern dospěli k obchodní dohodě. Podle Johnsona má farmářům zlevnit dovoz a otevřít odborníkům nový pracovní trh. Ti však jeho rozhodnutí kritizují s tím, že nová dohoda růst Británie nijak nepodpoří. Naopak by podle nich mohla snížit tamní standard zboží.
  benzín v Británii

  Konec front, benzín v Británii ale stojí v průměru přes 42 Kč za litr

  Britové se v posledních týdnech na čerpacích stanicích setkali s frontami i nedostatkem paliva. V současné chvíli je benzín z velké části volně dostupný, jeho cena je však nejvyšší za téměř deset let.
  EU uvolnění kontrol potravin

  Evropská unie navrhuje uvolnění většiny kontrol potravin dovážených z Británie do Severního Irska

  Podle nového plánu Evropské unie by potraviny a léky dovážené z Velké Británie do Severního Irska nemusely být nadále tak přísně kontrolovány. Unie tím reaguje na nespokojenost severoirských unionistů, kterým vadí tvrdé kontroly na hranici s Británií. Severní Irsko totiž po Brexitu zůstalo v jednotném trhu Evropské unie, aby zamezilo jeho hlubšímu oddělení od Irska.