Více
  13.2 C
  Czech
  Pondělí, 23 května, 2022
  HomeBurzy a trhy

  Burzy a trhy

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Tržní hodnota Tesly klesla

  Tesla zaznamenala prudký pád tržní hodnoty. Investoři se bojí Muskova odkoupení Twitteru

  Výrobce elektromobilů Tesla v úterý zaznamenal pokles tržní hodnoty o 125 miliard dolarů. Akcie společnosti se propadly o 12,2 procenta. Investoři mají obavy, že Elon Musk kvůli odkoupení Twitteru prodá další část svého podílu. Tyto problémy zdůrazňují výzvu, které nejbohačí člověk světa čelí. Miliardář spolu s Twitterem řídí již pět firem. V případě sociální sítě jej čeká velká výzva, která muže ohrozit jeho zbylé podniky, zejména pak Teslu.
  Vedení Twitteru se sešlo s Muskem

  Správní rada Twitteru usedla k jednacímu stolu s Muskem

  Twitter by k nabídce Elona Muska na odkoupení sociální sítě za 46,5 miliardy dolarů mohl být vstřícnější. Očekávalo se, že společnost Muskovu nabídku shodí ze stolu jako pokus o její nepřátelské převzetí. Představitelé se však v neděli s miliardářem sešli a jeho nabídku prodiskutovali. Šéf Tesly se přitom obával, že firma jeho obchodní tah nepřijme.
  Elon Musk chce koupit Twitter

  Elon Musk chce koupit Twitter. Ocenil jej na zhruba 43 miliard dolarů

  Miliardář Elon Musk chce koupit Twitter. Nabízí 54,20 dolaru za akcii, čímž společnost oceňuje na 43 miliard dolarů. Firma podle něj má mimořádný potenciál, který on rozvine. Podle některých názorů je však Muskova nabídka příliš nízká. Podnikatel však řekl, že je finální. Krátce nato ale přiznal, že si není jistý tím, že Twitter na jeho nabídku přistoupí. Údajně ale má „plán B”.

  Elon Musk odmítl členství ve správní radě Twitteru

  Společnost Twitter miliardáři Elonu Muskovi nabídla členství ve správní radě. Jeho jmenování mělo vstoupit v platnost v sobotu 9. dubna. Týden předtím se kontroverzní podnikatel a zakladatel společností Tesla, SpaceX a Neuralink s podílem 9,2 procenta stal největším akcionářem Twitteru. Musk, jehož profil sleduje 80 milionů uživatelů, však nabídku členství nakonec odmítl. Někteří zaměstnanci Twitteru s rostoucím vlivem Muska na sociální síti nesouhlasí.
  Elon Musk největším akcionářem Twitteru

  Elon Musk se stal největším akcionářem Twitteru

  Americký miliardář Elon Musk se stal největším akcionářem společnosti Twitter. Podle amerického burzovního regulátora nyní vlastní 9,2procentní podíl firmy. Za něj podnikatel, jehož profil na sociální síti sleduje 80 milionů uživatelů, zaplatil 2,89 miliardy dolarů. Zakladatel společností Tesla, SpaceX a Neuralink však Twitter kritizuje za nedodržování zásady svobody slova.
  Šanghaj lockdown

  Lockdown v Šanghaji způsobil pokles světových cen ropy

  Největší lockdown v Číně od začátku pandemie. Šanghaj se na devět dní uzavře, úřady budou provádět plošné testování. V obavách z dopadu lockdownu na dodavatelské řetězce začaly v pondělí klesat světové ceny ropy.
  Ocelárna

  USA zlepšují ekonomické vztahy s Velkou Británií. Ruší cla na hliník a ocel zavedená...

  Dřívější americký prezident Donald Trump zavedl cla na britskou ocel a hliník v roce 2018 . Nyní budou nahrazena kvótovým systémem. Na oplátku Velká Británie zruší zvýšené daně uvalené na americký bourbon nebo džíny Levi's.

  Výsledky společnosti Disney se vrací na úroveň před začátkem pandemie, k úspěchu přispěly zábavní parky i streamovací služby Disney+

  Společnost Disney ve středu oznámila lepší výsledky, než původně odhadovali analytici z Wall Street. V posledních měsících se totiž kvůli uvolnění pandemických restrikcí opět zvýšila návštěvnost zábavních parků ve Spojených státech amerických. Po celém světě pak přibývá odběratelů streamovací služby Disney+.
  Netflix

  Nárůst uživatelů Netflixu se zpomaluje, akcie klesají o 20%

  Streamovací službu Netflix začalo v loňském roce nově sledovat na 18,2 milionu lidí. Je to však o polovinu menší nárůst než v roce 2020, kdy vypukla světová pandemie. Kvůli oznámení ve čtvrtek klesly akcie společnosti o 20 %. Růst nových uživatelů je pomalejší vinou stávající pandemie, ale také silnější konkurence. Uvedl to server BBC a Al Jazeera.
  Turecká lira klesla na nejnižší úroveň vůči dolaru

  Turecká lira klesla na nejnižší úroveň vůči dolaru. Prezident zvýší minimální mzdu o 50...

  Nové snížení úrokových sazeb vedlo v Turecku k propadu liry na historicky nejnižší úroveň vůči dolaru. Prezident Tayyip Erdoğan se rozhodl pro několik opatření ve snaze měnu stabilizovat, mimo jiné zvýší minimální mzdu.
  Steve Huffman Reddit

  Mediální platforma Reddit se rozhodla začít prodávat svoje akcie

  Mediální platforma Reddit oznámila ve středu svůj nadcházející vstup na burzu s akciemi. Zahájila totiž proces prodeje vlastních cenných papírů. Americká společnost však zatím nezveřejnila, kolik akcií plánuje prodávat a za jakou cenu. Firma tím následuje rozhodnutí společností jako Bumble nebo Oatly.
  Elon Musk

  Elon Musk prodal akcie Tesly v hodnotě 5 miliard dolarů. Měl se řídit anketou...

  O víkendu se podnikatel a miliardář Elon Musk zeptal svých fanoušků na Twitteru, zda má prodat 10 procent svých akcií společnosti Tesla. Ve středu dle výsledku ankety prodal akcie v hodnotě 5 miliard dolarů, což odpovídá asi třem procentům jeho podílu ve firmě. Část peněz ale hodlá využít na zaplacení daní z akciových opcí.
  Elon Musk

  Mám prodat 10 procent akcií Tesly? Musk nechává rozhodnutí na uživatelích Twitteru

  Šéf společnosti Tesla Elon Musk se v sobotu na Twitteru v anketě zeptal 62,5 milionu followerů, zda by měl prodat 10 procent akcií Tesly. Výsledkem hlasování se podle svých slov bude řídit.
  Libra

  Brexit má negativní dopad na britskou ekonomiku, říká 44 % dotázaných v průzkumu

  Říjnový průzkum Opinium pro The Observer ukázal, kolik procent lidí si myslí, že brexit poškozuje britskou ekonomiku. Dotazy se týkaly dopadu brexitu na ceny v obchodech, platy i dovoz zboží z Evropy.