Více
  14.3 C
  Czech
  Sobota, 1 října, 2022
  HomeZemědělství

  Zemědělství

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Ukrajinská ekonomika se může propadnout až o polovinu

  Ekonomika Ukrajiny se muže propadnout o polovinu, varuje Světová banka

  Ruský vpád na Ukrajinu podle Světové banky bude mít významnější dopad na východ Evropy a některé části Asie než pandemie covid-19. Ekonomika Ukrajiny se podle instituce muže propadnout o polovinu. V násilím zmítané zemi byla přerušena lodní doprava po Černém moři a narušeno zemědělství. Ekonomika země byla zastavena a růst ostatních států se zpomalí. Rusko naproti tomu bylo uvrženo do těžké recese.
  Válka na Ukrajině vedla ke zdražení obilovin

  OSN: Válka na Ukrajině vedla k obřímu globálnímu skoku v cenách potravin

  Válka na Ukrajině minulý měsíc vedla k obřímu skoku v cenách potravin na další rekordní úroveň, tvrdí OSN. Ruská invaze narušila dopravu slunečnicového oleje a obilovin, jako je kukuřice a pšenice. Znamená to, že se zvyšují náklady i na alternativy. Pio celém světě také maso, mléčné výrobky a cukr. Ceny potravin jsou údajně nejvyšší za posledních 60 let.
  Klimatická změna zřejmě negativně dopadne na pěstování kávy

  Klimatická změna zřejmě negativně dopadne na pěstování kávy

  Klimatická změna v příštích letech pravděpodobně výrazně ztíží pěstování kávy arabica. Vyplývá to z nové studie publikované v odborném časopise Plos One, o které informoval server CNN. Výzkum upozorňuje, že pěstování kávy komplikují převážně vyšší teploty a s nimi spojené problémy. Důsledkem mohou být vyšší ceny kávy nebo pěstování jiných odrůd této plodiny.

  Ve Španělsku se rozhořela debata o velkochovech prasat, vnesla spor i do vládní koalice

  Ve Španělsku se v posledních dnech rozhořela debata o tamních velkochovech, zejména prasat. Diskuse, do níž se zapojili politici, chovatelé, ekologové i ochránci zvířat, vnesla napětí i do vládní koalice. Zažehl ji komunistický ministr pro otázky spotřebitele Alberto Garzón, který velkochovy kritizoval.
  Velká Británie schválila obchodní dohodu s Novým Zélandem

  Velká Británie schválila obchodní dohodu s Novým Zélandem

  Po 16 měsících ve čtvrtek britský premiér Boris Johnson s novozélandskou premiérkou Jacindou Ardern dospěli k obchodní dohodě. Podle Johnsona má farmářům zlevnit dovoz a otevřít odborníkům nový pracovní trh. Ti však jeho rozhodnutí kritizují s tím, že nová dohoda růst Británie nijak nepodpoří. Naopak by podle nich mohla snížit tamní standard zboží.
  Biden zdvojnásobení nákupu vakcín

  Biden rozhodl o zdvojnásobení nákupu vakcín proti koronaviru. Darovat chce rozvojovým zemím 1,1 miliardy...

  Na virtuálním mezinárodním summitu rozhodl americký prezident Biden o zdvojnásobení nákupu vakcín proti koronaviru. Nejedná se však o dar pro Spojené státy americké. Věnovat chce Biden 1,1 miliardy dávek rozvojovým zemím. Zároveň apeloval na další bohaté státy, aby jeho příkladu následovaly. Na spolupráci ohledně distribuce vakcín se rovněž domluvil s Evropskou unií.