Více
  19.3 C
  Czech
  Středa, 6 července, 2022
  HomeDoprava

  Doprava

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  USA ruší lety čínských společností

  USA ruší lety čínských společností, reagují tak na stejný krok Číny

  Spor mezi Spojenými státy americkými a Čínou vyostřilo rozhodnutí amerického ministerstva dopravy zrušit přes 40 letů čínských leteckých společností. Podle pátečního oznámení se jedná o "odplatu" za zrušení stejného počtu amerických letů směrujících do Číny.
  Chinese Foreign Ministry spokesman Wang Wenbin

  Čínský Xi’an po měsíční uzávěře obnovil lety

  Čínské město Xi'an dnes po měsíční uzávěře obnovilo leteckou dopravu. Z tamního letiště vzlétlo sedm letadel. Třináctimilionové město bylo uzavřené kvůli potvrzeným případům covidu-19 u víc než 2000 lidí.
  Letecké společnosti kvůli sílící pandemii nadále ruší lety. Neodstartovalo přes dva tisíce letadel

  Letecké společnosti kvůli sílící pandemii nadále ruší lety. Neodstartovalo přes dva tisíce letadel

  Kvůli čím dál většímu počtu nakažených koronavirem letecké společnosti přes vánoční svátky ruší naplánované lety. V pondělí jich odvolaly přes dva tisíce. Společnosti totiž nemají kvůli koronaviru dostatek posádky, aby všechny lety obsloužily. Na vině je ale i nepříznivé zimní počasí.

  Společnosti Boeing a Airbus varují Bidena před zavedením 5G sítě. Není podle nich bezpečná

  Šéfové leteckých společností Boeing a Airbus se obrátili na Bidenovu administrativu ohledně zavedení 5G mobilní sítě. Požadují její odklad, jelikož se bojí bezpečnostních dopadů na letecké technologie. Americké telekomunikace AT & T a Verizon však plánují spustit 5G od 5. ledna.
  High Speed Two

  Británie se chystá na vysokorychlostní vlaky, stavět bude na japonské technologii i evropských zkušenostech

  Nejen kimono a origami se nedílně pojí se Zemí vycházejícího slunce. Rychlé japonské vlaky sledují s údivem a záviděníhodným pohledem mnozí. Británie se nyní chystá vyrábět vysokorychlostní vlaky ve své domovině. HS2 Ltd, jež za projektem stojí, podepsala se společnostmi Hitachi a Alstom smlouvu v hodnotě 2 miliardy liber na jejich výrobu.
  Vedení British Airways zastavilo lety do Hong Kongu

  Vedení British Airways zastavilo lety do Hongkongu. Část posádky tam musela zůstat v karanténě

  Letecká společnost British Airways se o víkendu rozhodla pozastavit lety do Hongkongu poté, co muselo více členů posádky zůstat v tamní karanténě. Kvůli přísným pravidlům musí ve vládou zřízeném centru izolaci podstoupit i naočkovaní lidé bez příznaků a s negativním testem. Státy po celém světě zavádějí nové restrikce kvůli šíření nové varianty koronaviru omikron.
  Nový Zéland

  Nový Zéland ponechá zavřené hranice pro cestovatele do dubna roku 2022

  Pro zahraniční cestovatele zůstanou hranice Nového Zélandu zavřené dalších pět měsíců. Otevřít by se podle středeční tiskové konference měly v dubnu příštího roku. V lednu ale budou do země moct přicestovat občané a rezidenti žijící v Austrálii. Měsíc poté pak vláda povolí vstup také Novozélanďanům žijícím po celém světě.

  Létání se kvůli změně klimatu prodraží. Peníze půjdou z kapes nás všech, míní šéf Delty

  Cílem je do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality. Na tom se během klimatického summitu COP26 v Glasgow dohodlo 23 zemí. Efektivnější využívání energií, udržitelná letecká paliva, elektrická letadla. To však znamená nemalé náklady, které budou hradit všichni, řekl v rozhovoru ředitel Delta Air Lines Ed Bastian.
  USA otevřely hranice

  Spojené státy americké otevřely po téměř dvou letech hranice naočkovaným cestovatelům

  Po téměř dvou letech od uzavření hranic se Spojené státy americké (USA) v pondělí otevírají zahraničním cestovatelům. Ti ale musí být naočkovaní schválenými vakcínami. Doložit musí navíc také negativní test na covid-19. Po celou dobu mohli do USA vycestovat pouze američtí občané, rezidenti a vybrané skupiny lidí.
  Richard Branson

  Virgin Galactic odkládá první komerční let do vesmíru, akcie se propadly až o 20...

  Soukromá společnost Virgin Galactic v pátek uvedla, že odloží svůj první komerční let do vesmíru. Její akcie se následně propadly až o 20 %. Turisty by měla společnost začít vysílat až v příštím roce.
  EU uvolnění kontrol potravin

  Evropská unie navrhuje uvolnění většiny kontrol potravin dovážených z Británie do Severního Irska

  Podle nového plánu Evropské unie by potraviny a léky dovážené z Velké Británie do Severního Irska nemusely být nadále tak přísně kontrolovány. Unie tím reaguje na nespokojenost severoirských unionistů, kterým vadí tvrdé kontroly na hranici s Británií. Severní Irsko totiž po Brexitu zůstalo v jednotném trhu Evropské unie, aby zamezilo jeho hlubšímu oddělení od Irska.

  Čína zastavila dovoz hovězího masa z Velké Británie. Obává se nemoci šílených krav

  Kvůli jedinému případu telete s takzvaným onemocněním šílených krav pozastavila Čína dovoz skotu mladšího 30 měsíců z Velké Británie. Šíření nákazy na další skot však podle britských úřadů farmáři ze Somersetu včas zastavili. Čína přitom měla naopak dovoz hovězího poprvé od 90. let 20. století obnovit.
  Letecká společnost Air New Zealand

  Mezinárodní lety Air New Zealand budou jen pro plně očkované

  Letecká společnost Air New Zealand v neděli oznámila, že na mezinárodních letech bude od cestujících vyžadovat, aby byli plně očkovaní proti covidu-19. Jedná se o jednu z nejpřísnějších politik na světě, která cílí na pasažéry.
  Civilní posádka lodi Crew Dragon úspěšně přistála v oceánu

  Civilní posádka lodi Crew Dragon úspěšně přistála v oceánu. Ve vesmíru strávila tři dny

  Čtveřice novopečených astronautů se v sobotu večer vrátila z třídenního pobytu na oběžné dráze Země na palubě lodi Crew Dragon společnosti SpaceX. První civilní posádka bez profesionálního astronauta, která naši planetu obletěla, se tak zapsala do historie. Kapsle za pomoci několika padáků bezpečně přistála v Atlantském oceánu u pobřeží Floridy.
  Annalena Baerbock

  Kandidátka na kancléřku ze strany Zelených naléhá na vyšší cla na čínský dovoz

  Spolupředsedkyně německé strany Zelených Annalena Baerbock uvedla, že by Evropská unie měla zavést přísnější bariéry pro čínský dovoz. Mělo by se tím zabránit dumpingu a špatným ekologickým normám.