Více
  13.2 C
  Czech
  Pondělí, 23 května, 2022
  HomeKauzy

  Kauzy

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  British Prime Minister Boris Johnson

  Významný sponzor britských konzervativců Armitage vyzval Johnsona k rezignaci, píše BBC

  Významný dlouholetý sponzor britské Konzervativní strany John Armitage vyzval premiéra Borise Johnsona, aby odstoupil. Konzervativní lídr podle něj "překročil hranici, za kterou už není cesty zpět". Západ teď čelí výzvám, které vyžadují "seriózní, angažované" politiky, uvedl Armitage v rozhovoru s britskou veřejnoprávní stanicí BBC.
  Tesla musí z amerického trhu stáhnout na 817 tisíc aut

  Tesla musí z amerického trhu stáhnout na 817 tisíc aut, důvodem je softwarová chyba

  Výrobce elektrických aut Tesla musí z amerického trhu stáhnout na 817 tisíc aut. Důvodem je softwarová chyba, kvůli které auto po nastartování neupozorní řidiče na nezapnutý pás. Společnost musí rovněž odvolat z trhu přes 50 tisíc aut kvůli tomu, že řádně nezastavovala u značek STOP.
  Australský premiér ztratil kontrolu nad svým účtem na platformě WeChat

  Australský premiér ztratil kontrolu nad svým účtem na platformě WeChat, obviňuje čínskou komunistickou stranu

  Australský premiér Scott Morrison ztratil kontrolu nad svým účtem na sociální platformě WeChat, kterou vlastní čínský technologický gigant Tencent. 76.000 Morrisonových sledujících na WeChatu dostalo začátkem ledna zprávu, že jeho stránka byla přejmenována na "Nový život Číňanů v Austrálii" a zmizela z ní premiérova fotografie.

  USA ruší lety čínských společností, reagují tak na stejný krok Číny

  Spor mezi Spojenými státy americkými a Čínou vyostřilo rozhodnutí amerického ministerstva dopravy zrušit přes 40 letů čínských leteckých společností. Podle pátečního oznámení se jedná o "odplatu" za zrušení stejného počtu amerických letů směrujících do Číny.
  Colombia's President Duque

  Kolumbie zatím nemůže obnovit letecké postřiky koky, rozhodl soud

  Kolumbijská vláda zatím nesmí obnovit ničení plantáží s kokou postřiky glyfosátem, které předchozí vláda zastavila kvůli verdiktu soudu, podle kterého mohou být nebezpečné pro zdraví lidí a životní prostřední. Rozhodl o tom kolumbijský ústavní soud. Podle jeho listopadového verdiktu, který byl zveřejněn až tento týden, musí vláda ničení plantáží glyfosátem předem projednat s místními komunitami. Informovala o tom kolumbijská média.
  Nadine Dorries

  Britská vláda se chystá omezit finance BBC

  Britská vláda se chystá omezit finance stanice BBC tím, že i přes aktuální vysokou inflaci zamezí zvýšení koncesionářského poplatku za její sledování, uvedl nedělník Mail on Sunday.

  Čína kritizuje americký Walmart. Řetězec musí přestat bojkotovat produkty z regionu Sin-ťiang

  Americký obchodní řetězec Walmart čelí kritice Číny poté, co začal bojkotovat produkty pocházející z čínského regionu Sin-ťiang. Objevují se totiž zprávy, že v tamních továrnách dochází k nucené práci a diskriminaci muslimské menšiny Ujgurů. Čínská protikorupční agentura následně obvinila Walmart ze "stupidity a krátkozrakosti".

  Moderátorka obsahu žaluje Tik Tok. Po sledování drastických videí má trauma

  Bývalá moderátorka obsahu Candie Frazier žaluje společnost Tik Tok. Ta podle ní nedokázala dostatečně ochránit její duševní zdraví. Dvanáct hodin denně totiž musela sledovat obsah znázorňující násilí, sexuální útoky nebo mučení zvířat. Následkem toho nyní trpí posttraumatickou stresovou poruchou, úzkostmi a depresí.

  Elon Musk čelí kritice poté, co si na něj u OSN stěžovala Čína

  V Číně musí podnikatel Elon Musk čelit kritice na tamních sociálních sítích poté, co si na něj čínská vláda stěžovala u Organizace spojených národů. Podle Číny Musk ohrožuje čínské vesmírné stanice vypouštěním svých satelitů zvaných Starlink do vesmíru. Zvyšují totiž riziko srážky.
  Nizozemský regulátor: Apple porušuje hospodářskou soutěž

  Nizozemský regulátor: Apple porušuje hospodářskou soutěž

  Společnost Apple již byla za zneužívání svého dominantního postavení na trhu nejednou pokutována. Nizozemský regulátor v pátek uvedl, že společnost porušila tamní zákony o ochraně hospodářské soutěže a nařídil jí to napravit.
  Intel se omluvil Číně. Svým dodavatelům totiž vzkázal, aby se vyhýbali regionu Sin-ťiang

  Intel se omluvil Číně. Svým dodavatelům totiž vzkázal, aby se vyhýbali regionu Sin-ťiang

  Společnost Intel se omluvila čínské vládě poté, co musela čelit kritice po zveřejnění svého dopisu dodavatelům. V něm na ně apelovala, aby do dodavatelského řetězce nezapojovali produkci z čínského regionu Sin-ťiang. Bidenova administrativa totiž požaduje, aby americké společnosti prokázaly, že při výrobě produktů ze zmíněného regionu neporušily lidská práva.

  Google plánuje vyhodit nenaočkované zaměstnance. Napřed jim ale pozastaví plat

  Zaměstnanci společnosti Google se kvůli interním pravidlům budou muset dříve nebo později naočkovat. Jinak jim hrozí měsíční placená „dovolená“, posléze neplacené volno, a nakonec ukončení pracovní smlouvy. Vedení Google oznámilo, že se řídí nařízením amerického prezidenta Joe Bidena.
  Zuckerberg plánuje v EU najmout 10 tisíc odborníků

  Rohingové žalují Facebook o 150 miliard dolarů. Měl umožnit šíření nenávisti proti nim

  Desítky uprchlíků patřící do etnické skupiny Rohingů žalují z Velké Británie a Spojených států amerických společnost Facebook. Obviňují totiž sociální síť z toho, že umožnila šíření nenávistných příspěvků namířených proti nim. Požadují proto odškodnění ve výši 150 miliard dolarů.
  Netflix

  Bývalý pracovník Netflixu a jeho komplic půjdou do vězení. Obchodovali se soukromými informacemi

  Bývalý softwarový inženýr Netflixu a jeho komplic byli v pátek ve státě Washington odsouzeni k odnětí svobody a povinným pracím. Důvodem je podvod zahrnující obchodování se soukromými informacemi firmy. Oba muži si tak ilegálně přišli na více než 3 miliony amerických dolarů.
  Austrálie zahájí vyšetřování technologických gigantů Meta a Google

  Austrálie oznámila vyšetřování technologických gigantů. Zaměří se na Meta a Google

  Podle australského premiéra Scotta Morrisona zahájí parlament rozsáhlé vyšetřování největších světových technologických společností. Výsledkem by mohly být nové zákony regulující jejich fungování. Příslušná komise se nejspíše zaměří především na firmu Alphabet vlastnící Google a na Meta, pod kterou spadá Facebook, WhatsApp nebo Instagram.