Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Energetické společnosti nabádají Bidena, aby zavedl strategie snižování emisí v tomto sektoru

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Skupina amerických energetických společností tento týden napsala prezidentovi Joe Bidenovi, že bude spolupracovat na tvorbě strategií k dosažení krátkodobého cíle snížit do roku 2030 emise uhlíku v tomto odvětví. Na základě dopisu, jehož viděla kopii, o tom informuje agentura Reuters.

  Skupina amerických elektrárenských společností chce spolupracovat s administrativou Joe Bidena i Kongresem na vytvoření široké řady strategií k dosažení tohoto cíle.

  Washington by měl zavést strategie, aby zajistil, že elektrárenský průmysl do roku 2030 sníží emise uhlíku o 80 % v porovnání s rokem 2005. V dopise to uvedla skupina 13 energetických společností jako je Exelon Corp, PSG či Talen Energy Corp.

  Skupina uvádí, že časový harmonogram do roku 2030 je v souladu s Bidenovým širším cílem dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050. V dopise však nestálo nic o úplné dekarbonizaci energetického sektoru do roku 2035. Jedná se o součást strategie boje proti změně klimatu.

  Federální strategický rámec může být navržen tak, aby podporoval zavádění strategií v energetickém sektoru, které jsou technicky proveditelné, zajišťují spolehlivost a udržují cenovou dostupnost pro zákazníky,“ uvádí se v dopise zaslaném americkému prezidentovi v pátek.

  Sam Ricketts, spoluzakladatel skupiny zabývající se změnou klimatu Evergreen Action, uvedl, že energetické společnosti by si neměly dělat starosti s cílem do roku 2035 a zaměřit se na časná vítězství. Poslední části snižování emisí je dle něj totiž nejtěžší dosáhnout.

  Norma by pro energetický průmysl stanovila postupně rostoucí cíle snižování emisí, dokud nedosáhnou nulové hodnoty. Jednalo by se o metody jako je přijetí větrné a solární energie, používání stávající a pokročilé jaderné energie či odsávání uhlíku z uhelných a zemních plynových elektráren než dosáhnou atmosféry.

  Společnosti mohou v rámci některých plánů i získat zapůjčitelné kredity za to, že budou v prvních letech fungovat lépe, než by se očekávalo. Ty by mohly být použity v pozdějších letech, kdy bude pokrok ve snižování emisí obtížnější.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  1 komentář

  Comments are closed.

  Reklama