26.3 C
Czech
Čtvrtek 21. září 2023

Nejvyšší soud USA zrušil Bidenův plán na odpuštění studentských půjček

Nejvyšší soud USA udělil v pátek prezidentu Joe Bidenovi bolestivou porážku. Zablokoval jeho plán na zrušení dluhu studentských půjček ve výši 430 miliard dolarů. Tento krok měl přinést prospěch až 43 milionům Američanů a Biden by jím splnil předvolební slib.

Ryanair předpovídá silné léto po téměř rekordním ročním zisku

Ryanair dosáhl v roce do 31. března téměř rekordního celoročního zisku. Je opatrně optimistický, že robustní letní poptávka zajistí v příštích 12 měsících další mírný růst i přes zvýšené náklady na palivo.

Ryanair za 2021 oznámila ztrátu 96 milionů eur, v létě ale očekává naplnění letadel z 90%

Ještě před chvílí irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair nabízela akci „ke každé letence jedna zdarma“, a to přesto, že za poslední tři měsíce roku 2021 vykázala značnou ztrátu.

Letecká společnost Ryanair je známá tím, že mnohdy nabízí opravdu levné letenky. Do zahraničí se tak na palubě těchto letadel můžete podívat i za cenu, kterou vás mohla stát jen cesta na letiště.

Za poslední tři měsíce roku 2021 společnost oznámila ztrátu 96 milionů eur. Dle odhadu analytiků měla být ztráta ale ještě o něco vyšší, a to 101 milionů eur.

Oproti tomu za poslední tři měsíce roku 2019 dosáhla společnost Ryanair zisku 88 milionů eur. Pandemie ale zanechala svou stopu a v roce 2020 byla ztráta ještě třikrát vyšší. Tehdy za stejné čtvrtletí společnost vykázala ztrátu 306 milionů eur.

Společnost Ryanair, která je největší v Evropě podle počtu cestujících, za celý finanční rok, který končí 31. března, předpovídá celkovou ztrátu mezi 250 miliony eur a 450 miliony eur. Celkem by pak do konce finančního roku mělo se společností cestovat necelých 100 milionů cestujících.

Generální ředitel Michael O’Leary sdělil dle agentury Reuters, že společnost Ryanair očekává, že obrovská poptávka povede v létě k rekordnímu počtu cestujících a vyšším cenám letenek, pokud nedojde k nějakým změnám kvůli koronaviru.

Ačkoli v posledních týdnech došlo k velmi silnému odrazu v rezervacích, neboť obavy z varianty omikron začaly mizet, výhled zůstal značně nejistý. Provoz ve čtvrtém čtvrtletí tak bude vyžadovat výraznou cenovou stimulaci za nižší ceny, uvedl dle agentury O’Leary.

V dubnu by měla být letadla naplněna z 90 %

O’Leary dále dodal, že počet cestujících by se měl rychle zvýšit z 6-7 milionů v lednu na 8-9 milionů v únoru a 11-12 milionů v březnu. Tím by se tak v březnu dostala čísla na předkoronavirovou úroveň. Letadla společnosti Ryanair by tak dle něj měla být v dubnu naplněna téměř z 90 %.

Generální ředitel společnosti navíc minulý týden uvedl, že očekává, že během 12 měsíců do března roku 2023 přepraví společnost 165 milionů cestujících.

Nízkonákladové společnosti easyJet a Wizz uvedly dle agentury Reuters, že očekávají silnou poptávku po letních prázdninách. Ryanair předpokládá, že letos v létě bude létat o 14 % více než ve stejné sezóně roku 2019.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.