15.2 C
Czech
Úterý 26. září 2023

Společnost Mastercard v USA zakázala nákupy konopí pomocí svých debetních karet

Mastercard požaduje, aby americké obchody s konopím přestaly přijímat debetní karty. Uvedla, že společnosti zabývající se finančními platbami musí přestat umožňovat americkým zákazníkům nakupovat legální marihuanu v obchodech pomocí jejích debetních karet.

Snímek Duna překonal očekávání. Pro Warner Bros. se jedná o největší úspěch roku

Premiéra snímku Duna byla úspěšná. V amerických kinech vydělal film přes víkend 40,1 milionů dolarů, což je o 10 milionů více než odhadovali jeho tvůrci. Globální výdělek pak prozatím činí okolo 220 milionů dolarů. Pro společnost Warner Bros. se tak Duna stala nejúspěšnějším dílem roku. Uvedl to server CNN Business.

Důležitý je úspěch snímku Duna především kvůli snaze kin zotavit se po nejhorší vlně světové pandemie. Trochu riskantní však byla premiéra sci-fi od Warner Bros. proto, že se společnost rozhodla ji zároveň odvysílat na své streamovací platformě HBO Max.

Nebylo tedy do poslední chvíle jisté, kolik fanoušků dorazí do „opravdových“ kin. Film však překonal očekávání, když přes víkend ve Spojených státech amerických (USA) vydělal 40,1 milionů dolarů.

Tvůrci přitom odhadovali výdělek o 10 milionů nižší. Film se tak prozatím pro společnost Warner Bros. stal největším úspěchem letošního roku. Globálně měl pak dosud snímek vydělat 220 milionů dolarů. Premiéry v některých zemích se totiž odehrávaly dříve než ta v USA. Uvedl to server CNN Business.

„I když před sebou máme ještě jeden říjnový víkend, Duna impozantně zakončila historicky symbolický říjen, zatímco se kina nadále vzpamatovávají z pandemie,“ uvedl podle CNN hlavní analytik návštěvnosti kin ze stránky BoxOffice.com Shawn Robbins.

Říjen byl totiž pro filmový průmysl významný také proto, že se každý víkend zveřejnil jiný dlouho očekáváný snímek. Mezi ně patřily například tituly jako Venom: Let There Be Carnage, Halloween Kills nebo nejnovější Bondův film No Time to Die. Tvůrci si totiž snímky delší dobu „šetřili“ na lepší pandemickou situaci.

Režisér filmu Duna byl proti jeho zveřejnění na HBO Max

Mírným překvapením je úspěch filmu také proto, že se podle Bloomberg jeho samotný režisér Denis Villeneuve postavil proti zveřejnění snímku jak v kinech, tak na streamovací platformě. Podle něj je totiž film určený pouze pro velké plátno. Tento krok je však pro Warner Bros důležitý, jelikož pomůže na stránku HBO Max přilákat nové uživatele.

Zvyšuje se tak šance, že na platformě zůstanou i po zhlédnutí jejich oblíbeného sci-fi. Produkce tím navíc pokryje značnou část populace, která se kvůli obávám z nakažení rizikovějším akcím i nadále vyhýbá. Společnost Warner Bros. se však v roce 2022 hodlá vrátit k exkluzivním „fyzickým“ premiérám.

Kvůli současnému úspěchu filmu pak v médiích kolují zprávy o tom, že by se mohl dočkat druhého dílu. Bude ale ještě záležet na dalších týdnech, jelikož producentům se musí další podobný snímek vyplatit. Produkce toho současného totiž stála 150 milionů dolarů.

Do konce roku filmový průmysl čekají ještě premiéry filmů jako Ghostbusters: Afterlife, West Side Story, Spider-Man: No Way Home a The Matrix Resurrections.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.