18.7 C
Czech
Úterý 18. června 2024

SEC učinila důležitý krok ke schválení spotových ETF na ethereum

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) zpřístupnila další investiční možnosti v kryptoměnovém sektoru. Schválila změnu pravidel pro fondy obchodované na burze (ETF) vázané na druhou největší digitální měnu světa, ethereum. Toto rozhodnutí následuje po nedávném schválení bitcoinových ETF a přináší nové příležitosti pro investory.

Cena bitcoinu je nejvyšší od ledna 2018

Zdroj:Reuters

Bitcoin dal o sobě po nějaké době opět vědět. Jeho cena je nyní na nejvyšší úrovni od ledna roku 2018. Ve čtvrtek se vyšplhala na hodnotu více než 14 900 dolarů. Kryptoměna posílila o více než 10 % ode dne prezidentských voleb.

Bitcoin byl na vzestupu již několik posledních týdnů. Stalo se tak poté, co digitální platební společnost PayPal Holdings Inc oznámila, že umožní na své platformě nákupy virtuálními měnami. Tato zpráva posílila dlouhodobá očekávání, že bitcoin a jeho konkurenti by se mohli stát životaschopnější formou platby.

U kryptoměn není neobvyklé, že po vzestupu následují stejně strmé pády. Cena bitcoinu v prosinci roku 2017 vzrostla na více než 20 000 dolarů. Následující měsíc padla o 50%.

„Bitcoin nejde nahoru ani dolů z makroekonomických důvodů, jako je QE nebo rozhodnutí investorů. Trh je řídký a manipulovatelný a každá změna ceny je plně vysvětlena problémy vnitřního trhu,“ řekl agentuře Reuters odborník na kryptoměny David Gerard.

Investoři doufají, že další stimuly centrální banky na podporu ekonomik zasažených pandemií covid-19 zvednou hodnotu digitálních aktiv.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ