21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

Disney čelí hromadné žalobě zaměstnanců. Donutila je přestěhovat na Floridu

Společnost Disney je žalována svými zaměstnanci v navrhované hromadné žalobě za to, že je údajně uvedla v omyl ohledně projektu, který byl později zrušen. Donutila je k tomu, že museli změnit svůj život a vynaložit značné náklady na stěhování na Floridu.

Členové bohaté švýcarské rodiny odsouzeni k vězení za vykořisťování domácích pracovníků

Čtyři členové bohaté rodiny Hinduja, včetně magnáta indického původu Prakashe Hinduji, jeho manželky Kamal, syna Ajaye a snachy Namraty, byli švýcarským trestním soudem odsouzeni ke čtyřem letům vězení za vykořisťování zranitelných domácích pracovníků.

Soud zamítl závažnější obvinění z obchodování s lidmi proti rodině, která byla obviněna z vykořisťování svých většinou negramotných indických služebných ve své luxusní vile u jezera v Ženevě.

Prakash a Kamal Hinduja dostali tresty v délce čtyř a půl roku. Ajay a Namrata byli odsouzeni každý ke čtyřem letům. Právníci rodiny oznámili, že se proti rozhodnutí hodlají odvolat. Rodina nebyla u soudu přítomna, ale jejich obchodní manažer Najib Ziazi byl přítomen a dostal 18měsíční podmíněný trest.

Soud shledal rodinu vinnou z vykořisťování pracovníků a poskytování nepovoleného zaměstnání. Obvinění z obchodování s lidmi však zamítl s tím, že zaměstnanci chápali podmínky svého zaměstnání. Rodina Hinduja byla obviněna z toho, že pracovníkům zabavovala pasy a platila jim v rupiích místo ve švýcarských francích. Také je omezovala v odchodu z vily a nutila je pracovat dlouhé hodiny za minimální mzdu.

Atmosféra strachu a 18 hodin práce denně

Minulý týden vyšlo najevo, že rodina, která má kořeny v Indii a již desítky let žije ve Švýcarsku, dosáhla se žalobci nezveřejněného vyrovnání. Případ zahájila ženevská prokuratura pro údajné nezákonné činnosti včetně vykořisťování, obchodování s lidmi a porušování švýcarských pracovních zákonů.

Prakash Hinduja byl již v roce 2007 odsouzen za podobná, i když mírnější obvinění. Podle žalobců však nadále zaměstnával lidi bez řádné dokumentace. Švýcarské úřady rodině zabavily diamanty, rubíny, platinový náhrdelník a další majetek v očekávání právních poplatků a případných sankcí.

Prokurátoři popsali „atmosféru strachu“, kterou Kamal Hinduja zavedl. Zaměstnanci byli nuceni pracovat až 18 hodin denně s malým nebo žádným volnem. Dostávali méně než desetinu srovnatelné částky, kterou vyžadují švýcarské zákony. Někteří zaměstnanci, kteří hovořili pouze hindsky, dostávali výplatu v indických rupiích v bankách doma, ke kterým neměli přístup.

Proti Prakashovi Hindujovi, který získal švýcarské občanství v roce 2000, je vedeno samostatné daňové řízení. Rodina Hinduja, která stojí v čele průmyslového konglomerátu zahrnujícího odvětví, jako jsou informační technologie, média, energetika, nemovitosti a zdravotnictví, má v současné době podle odhadů časopisu Forbes čisté jmění ve výši přibližně 15,8 miliardy liber.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.