Více
  24.3 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Hodnota společnosti Apple na akciovém trhu přesáhla jako první 2 biliony dolarů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Před dvěma lety se Apple stal první veřejně uvedenou americkou společností s hodnotou akciového trhu ve výši 1 bilion dolarů. Nyní výrobce iPhone dosáhl vrcholu 2 bilionů dolarů.

  Akcie společnosti sídlící ve městě Cupertino v Kalifornii se ve středu krátce zvýšily na 468,65 dolarů, což odpovídá tržní kapitalizaci 2,004 bilionu dolarů.

  Díky sázkám na dlouhodobý úspěch největších technologických jmen země v postkoronavirovém světě se akcie společnosti Apple od čtvrtletního zveřejnění výsledků v červenci prudce zvýšily. Výsledky ukázaly, že výrobce iPhone překonal nejcennější kótovanou společnost na světě Saudi Aramco. Akcie společnosti Apple v roce 2020 vzrostly o 57%.

  Odráží to rostoucí důvěru investorů v posun společnosti Apple směrem k tomu, že se více zaměří na služby pro své uživatele než na prodej telefonů iPhone.

  Apple nyní představuje téměř 7% celkové tržní hodnoty indexu S&P 500, který zahrnuje akcie 500 největších na burze obchodovaných podniků v USA. 

  Dosažený vrchol je také známkou toho, že během koronavirové pandemie spotřebitelé více spoléhají na elektronický obchod, streamování a další služby, které technologické společnosti poskytují. Investoři sázejí na to, že tyto společnosti vyjdou z pandemie silnější než menší konkurenti.

  Po Apple následují jako nejcennější veřejně obchodované americké společnosti Microsoft a Amazon, každá se zhruba 1,6 biliony dolarů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama