Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Americké společnosti žalují Trumpovu administrativu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tesla Inc, Ford Motor Co, Target Corp, Walgreen Co a Home Depot, to jsou jedny z 3500 společností, které zažalovaly Trumpovu administrativu v posledních dvou týdnech. Ta totiž zavedla další cla na čínské zboží za více než 300 miliard dolarů.

  Žaloby se týkají cel ve dvou samostatných skupinách známých jako List 3 a List 4A. List 3 zahrnuje 25% clo na import v hodnotě přibližně 200 miliard USD, zatímco List 4A zahrnuje 7,5% clo na zboží v hodnotě 120 miliard USD, dle agentury Reuters.

  Dle společností neuložila Trumpova administrativa cla během požadovaného 12měsíčního období a nedodržela správní postupy.

  Mezi společnosti, které podávají žalobu, patří například Volvo Group North America, oděvní společnost Ralph Lauren nebo třeba Lenovo.

  Společnost Home Depot poznamenala ve své žalobě, že čelí clům na bambusové podlahy, akumulátorové vrtačky a mnoho dalších čínských výrobků. Walgreen uvedl, že platí vyšší cla za produkty jako jsou kancelářské potřeby a potřeby pro domácnost.

  15. září Světová obchodní organizace (WTO) zjistila, že USA porušily pravidla globálního obchodování zavedením multimiliardových cel.

  Trumpova administrativa tvrdí, že cla na čínské zboží byla oprávněná, protože Čína kradla duševní vlastnictví a nutila americké společnosti k transferu technologií, aby mohly vstoupit na čínský trh.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama