Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Macron slíbil větší sociální spravedlnost a podporu kupní síly

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Týden před začátkem prezidentských voleb ve Francii slíbil centristický prezident Emmanuel Macron, který je favoritem hlasování, větší sociální spravedlnost a podporu kupní síly v aktuální krizi. Ohlásil také další investice a zlepšení ve zdravotnictví a školství.

  Náš projekt pro rok 2022 – to je solidarita a sociální pokrok,“ prohlásil dnes Macron před desetitisíci přívrženci v Nanterre nedaleko Paříže, kde měl své jediné velké vystoupení před prvním kolem volby hlavy státu, které se bude konat v neděli 10. dubna.

  Francouzi, kteří pracují, by neměli svůj celý plat utratit za pohonné hmoty a nákupy, to je nespravedlivé,“ prohlásil šéf Elysejského paláce. Od léta by měli zaměstnanci podle něj dostat nezdaněnou prémii na podporu kupní síly ve výši až 600 eur (zhruba 14.600 korun). Více peněz přislíbil i samostatně výdělečně činným. Zhruba 20 miliard eur už vláda dala do zastropování cen elektřiny a plynu, zdůraznil prezident.

  Další investice mají plynout do zdravotnictví a školství. Řádný minimální důchod má v budoucnu činit 1100 eur, navýšena má být i podpora samoživitelek a samoživitelů.

  Agentura DPA poznamenala, že kupní síla se stala hlavním tématem francouzské předvolební kampaně. Dalšími tématy jsou vzdělávání, zdravotní péče a migrace.

  Macron vstoupil do předvolební kampaně se zpožděním, kvůli svým diplomatickým snahám kolem války na Ukrajině. V průzkumech jasně vede, jeho hlavní soupeřkou je krajně pravicová politička Marin Le Penová, která podle předvolebních průzkumů postoupí s Macronem do druhého kola, jež je vypsané na 24. dubna

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  1 komentář

  Comments are closed.

  Reklama