25.2 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Macron slíbil větší sociální spravedlnost a podporu kupní síly

Týden před začátkem prezidentských voleb ve Francii slíbil centristický prezident Emmanuel Macron, který je favoritem hlasování, větší sociální spravedlnost a podporu kupní síly v aktuální krizi. Ohlásil také další investice a zlepšení ve zdravotnictví a školství.

Náš projekt pro rok 2022 – to je solidarita a sociální pokrok,“ prohlásil dnes Macron před desetitisíci přívrženci v Nanterre nedaleko Paříže, kde měl své jediné velké vystoupení před prvním kolem volby hlavy státu, které se bude konat v neděli 10. dubna.

Francouzi, kteří pracují, by neměli svůj celý plat utratit za pohonné hmoty a nákupy, to je nespravedlivé,“ prohlásil šéf Elysejského paláce. Od léta by měli zaměstnanci podle něj dostat nezdaněnou prémii na podporu kupní síly ve výši až 600 eur (zhruba 14.600 korun). Více peněz přislíbil i samostatně výdělečně činným. Zhruba 20 miliard eur už vláda dala do zastropování cen elektřiny a plynu, zdůraznil prezident.

Další investice mají plynout do zdravotnictví a školství. Řádný minimální důchod má v budoucnu činit 1100 eur, navýšena má být i podpora samoživitelek a samoživitelů.

Agentura DPA poznamenala, že kupní síla se stala hlavním tématem francouzské předvolební kampaně. Dalšími tématy jsou vzdělávání, zdravotní péče a migrace.

Macron vstoupil do předvolební kampaně se zpožděním, kvůli svým diplomatickým snahám kolem války na Ukrajině. V průzkumech jasně vede, jeho hlavní soupeřkou je krajně pravicová politička Marin Le Penová, která podle předvolebních průzkumů postoupí s Macronem do druhého kola, jež je vypsané na 24. dubna

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

1 komentář

Comments are closed.