Více
  15.5 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Mezinárodní spolupráce na vakcíně COVID-19 by mohla zvýšit celosvětový příjem o 9 bilionů dolarů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ředitelka Mezinárodního měnového fondu (IMF) Kristalina Georgieva uvedla ve čtvrtek, že v případě silné mezinárodní spolupráce na vakcínách COVID-19, by se mohlo urychlit oživení světové ekonomiky. Do roku 2025 by spolupráce mohla zvýšit celosvětový příjem o 9 bilionů dolarů.

  Georgiva také vyzvala USA a Čínu, aby nadále pokračovaly v silném ekonomickém stimulu, který by mohl pomoci podpořit globální zotavení. Uvedla to ve svém projevu na tiskové konferenci po zasedání řídícího výboru IMF.

  Ředitelka také zdůraznila, že je potřeba poté distribuovat vakcínu do celého světa – a to jak do bohatých, tak do chudých zemí. Zvýšila by se tím dle ní důvěra v cestování, investice a obchod.

  „Pokud by se podařilo dosáhnout rychlého pokroku všude, mohli bychom urychlit zotavení. Do globálního příjmu bychom tak mohli do roku 2025 přidat téměř 9 bilionů dolarů,“ uvedla Georgieva.

  Dodala, že mezinárodní spolupráce je ve vývoji a distribuci vakcíny nejpodstatnější.

  Skupina G20 ve středu schválila šestiměsíční prodloužení iniciativy pro pozastavení dluhové služby (DSSI) do poloviny roku 2021 pro chudé země.

  Dle Georgievy je ale potřeba větší účast soukromého sektoru, která zůstává nevyřešeným problémem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama