18.7 C
Czech
Středa 19. června 2024

SEC učinila důležitý krok ke schválení spotových ETF na ethereum

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) zpřístupnila další investiční možnosti v kryptoměnovém sektoru. Schválila změnu pravidel pro fondy obchodované na burze (ETF) vázané na druhou největší digitální měnu světa, ethereum. Toto rozhodnutí následuje po nedávném schválení bitcoinových ETF a přináší nové příležitosti pro investory.

Multimiliardář George Soros začal s obchodováním Bitcoinu

Společnost Soros Fund Management, soukromá investiční společnost multimiliardáře George Sorose, obchoduje s Bitcoinem (BTC) v rámci širšího průzkumu digitálních aktiv, uvádí prestižní finanční zpravodajský web TheStreet. Kromě obchodování s kryptoměnou prý Soros Fund Management jedná o akvizici dalších společností zaměřených na blockchain.

Zdroje obeznámené s touto záležitostí sdělili autorovi Michaelu Bodleymu, že Dawn Fitzpatricková, vedoucí investičního oddělení Sorosova fondu, dala v posledních několika týdnech zelenou obchodu s Bitcoinem a možná i dalšími kryptoměnami. Pod podmínkou anonymity zdroje uvedly, že Fitzpatricková a její tým už nějakou dobu kryptoměny zkoumají.

Mluvčí společnosti Soros Fund Management odmítla záležitost komentovat.

Fitzpatricková dále údajně vede jednání o akvizici podílů předních společností z oblasti blockchainu. Jména těchto společností zatím nejsou známá. Další z deníků Cointelegraph uvedl, že Soros Fund Management byla jednou z několika firem, které stály za dvousetmilionovým financováním New York Digital Investment Group, známější pod názvem NYDIG. Financování se účastnili rovněž společnosti MassMutual, Morgan Stanley a Stone Ridge Holdings Group.

Spoluzakladatel a generální ředitel NYDIG Robert Gutmann tehdy řekl, že podobná investiční pobídka je důkazem vzestupu institucionální adopce Bitcoinu.

Zpráva TheStreet již kolovala po Twitteru a do diskuse se zapojilo i několik prominentních osobností blockchainového průmyslu.

Není zcela jasné, jak Soros Fund Management zamýšlí s Bitcoinem obchodovat. Investiční podíl v digitálním aktivu není nutně považován za býčí vzhledem k tomu, že Soros získal svou pověst tím, že v roce 1992 snížil britskou libru a fakticky „položil Bank of England“.

Fitzpatricková nicméně o Bitcoinu v posledních měsících hovoří příznivě. V březnu řekla, že kryptoměny jako BTC jsou v „inflexním bodě“, což by v budoucnu mohlo urychlit jejich širší přijetí.

„Do té infrastruktury jsme trochu investovali a myslíme si, že je to v inflexním bodě,“ řekla v březnu agentuře Bloomberg.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ