26.3 C
Czech
Čtvrtek 21. září 2023

Společnost Mastercard v USA zakázala nákupy konopí pomocí svých debetních karet

Mastercard požaduje, aby americké obchody s konopím přestaly přijímat debetní karty. Uvedla, že společnosti zabývající se finančními platbami musí přestat umožňovat americkým zákazníkům nakupovat legální marihuanu v obchodech pomocí jejích debetních karet.

Multimiliardář George Soros začal s obchodováním Bitcoinu

Společnost Soros Fund Management, soukromá investiční společnost multimiliardáře George Sorose, obchoduje s Bitcoinem (BTC) v rámci širšího průzkumu digitálních aktiv, uvádí prestižní finanční zpravodajský web TheStreet. Kromě obchodování s kryptoměnou prý Soros Fund Management jedná o akvizici dalších společností zaměřených na blockchain.

Zdroje obeznámené s touto záležitostí sdělili autorovi Michaelu Bodleymu, že Dawn Fitzpatricková, vedoucí investičního oddělení Sorosova fondu, dala v posledních několika týdnech zelenou obchodu s Bitcoinem a možná i dalšími kryptoměnami. Pod podmínkou anonymity zdroje uvedly, že Fitzpatricková a její tým už nějakou dobu kryptoměny zkoumají.

Mluvčí společnosti Soros Fund Management odmítla záležitost komentovat.

Fitzpatricková dále údajně vede jednání o akvizici podílů předních společností z oblasti blockchainu. Jména těchto společností zatím nejsou známá. Další z deníků Cointelegraph uvedl, že Soros Fund Management byla jednou z několika firem, které stály za dvousetmilionovým financováním New York Digital Investment Group, známější pod názvem NYDIG. Financování se účastnili rovněž společnosti MassMutual, Morgan Stanley a Stone Ridge Holdings Group.

Spoluzakladatel a generální ředitel NYDIG Robert Gutmann tehdy řekl, že podobná investiční pobídka je důkazem vzestupu institucionální adopce Bitcoinu.

Zpráva TheStreet již kolovala po Twitteru a do diskuse se zapojilo i několik prominentních osobností blockchainového průmyslu.

Není zcela jasné, jak Soros Fund Management zamýšlí s Bitcoinem obchodovat. Investiční podíl v digitálním aktivu není nutně považován za býčí vzhledem k tomu, že Soros získal svou pověst tím, že v roce 1992 snížil britskou libru a fakticky „položil Bank of England“.

Fitzpatricková nicméně o Bitcoinu v posledních měsících hovoří příznivě. V březnu řekla, že kryptoměny jako BTC jsou v „inflexním bodě“, což by v budoucnu mohlo urychlit jejich širší přijetí.

„Do té infrastruktury jsme trochu investovali a myslíme si, že je to v inflexním bodě,“ řekla v březnu agentuře Bloomberg.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.