Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Rolls-Royce zahájil hledání nového předsedy představenstva

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britský výrobce leteckých motorů Rolls-Royce Holdings začíná hledat svého dalšího předsedu. Informoval o tom v sobotu server Sky News.

  Představenstvo společnosti Rolls-Royce zahájilo proces hledání nástupce Iana Davise. Není pravděpodobné, že by jmenování bylo oznámeno dříve než v průběhu příštího roku.

  „Předseda bude v březnu 2022 ve funkci devět let a je osvědčenou praxí, že do té doby odstoupí,“ řeklo Rolls-Royce agentuře Reuters v prohlášení zaslaném e-mailem.

  Rolls-Royce vykázal pololetní ztrátu 5,4 miliardy liber (před zdaněním).

  Podle webových stránek společnosti byl Davis jmenován předsedou v květnu 2013.

  Společnost byla také nucena hledat nového finančního šéfa po rezignaci Stephena Daintitha, který uvedl, že se se rozhodl opustit společnost, aby využil další příležitosti. Stalo se tak poté, co Rolls-Royce vykázal pololetní ztrátu 5,4 miliardy liber (před zdaněním). Společnost byla těžce zasažena propadem v leteckém sektoru způsobeným koronavirovou pandemií.

  Akcie společnosti Rolls-Royce se za posledních 12 měsíců propadly o polovinu, i když zaznamenaly částečnému oživení s rostoucím optimismem ohledně obnovení mezinárodní letecké dopravy.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama