Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Tesla plánuje další prodej akcií, chce jím získat 5 miliard dolarů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Tesla v úterý již podruhé během posledních třech měsíců ohlásila prodej akcií. Americký výrobce elektromobilů se tímto krokem chystá získat dalších 5 miliard dolarů. Firma využívá prudkého růstu svých akcií. Informovala o tom agentura Reuters.

  Akcie společnosti se v pondělí vyšplhaly na rekordní maxima. Tržní hodnota Tesly se tak dostala na více než 600 miliard dolarů. Upevnilo to její pozici největší automobilové společnosti na světě z hlediska tržní hodnoty. A to navzdory výrobě, která je jen zlomková oproti konkurentům, jako jsou Toyota Motor, Volkswagen a General Motors. Poptávku po akciích také podpořilo rozhodnutí z minulého měsíce přidat společnost do indexu S&P 500.

  Tržní hodnota Tesly se vyšplhala na více než 600 miliard dolarů.

  Letošní vzestup akcií Tesly o 670% také zvýšil čisté jmění generálního ředitele Elona Muska z 27 miliard na 155 miliard dolarů, což z něj podle Bloomberg Billionaires Index dělá druhého nejbohatšího člověka na světě.

  Společnost plánuje uvést na trh nové řady vozidel, včetně tahače s názvem Tesla Semi. Společnost se nadále snaží masivně rozšířit výrobu svých stávajících vozidel a postavit nové továrny poblíž Berlína v Německu a Austinu v Texasu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama