26.3 C
Czech
Čtvrtek 21. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Trump nakonec podepsal stimulační balíček

Americký prezident Donald Trump po několika dnech otálení podepsal stimulační balíček na pomoc ekonomice zasažené covidem-19. Mimořádný výdaj 900 bilionů dolarů (zhruba 19,3 bilionů korun) je součástí federálního rozpočtu na příští rok a pomůže Američanům, kteří v krizi ztratili práci. Jak informuje BBC a další zpravodajské agentury, Trump balíček podepsal v noci z neděle na pondělí.

Trump, který opouští Bílý dům 20. ledna po prohraných volbách s demokratickým kandidátem Joe Bidenem, původně hrozil, že opatření schválené oběma komorami Kongresu nepodepíše. Nakonec otočil doslova na poslední chvíli: pokud by rozpočet nevstoupil v platnost do pondělní půlnoci, Spojené státy by čekal provizorní rozpočtový režim. Prezidentovi kritici poukazují na to, že zdržováním podpisu způsobil chaos.

Ekonomický balík mimo jiné garantuje jednorázovou částku 600 dolarů pro většinu Američanů. Tu Trump označil za „směšně nízkou“ a požadoval její zvýšení. „Jednoduše chci, aby naši skvělí lidé dostali 2000 dolarů místo směšných 600, které jsou nyní v návrhu,“ tweetoval ještě v neděli. Vadily mu také biliony dolarů určené na pomoc rozvojovým zemím. „Nezapomeňte, že za to může Čína,“ napsal na Twitter s narážkou na to, že se nový koronavirus původně rozšířil v čínském Wu-chanu.

Podle BBC není zatím jasné, co přimělo prezidenta změnit názor.

Trumpův nástupce Joe Biden prezidenta zkritizoval, že vystavil miliony Američanů finanční nejistotě. Komentátor CNN Kevin Liptak napsal, že „Trump řídí tuto zemi skrz chaos ze svého golfového vozíku“. Narážel na to, že prezident byl ke konci uplynulého týdne na Floridě, kde hrál golf. Podle něj podepsal prezident zákon příliš pozdě: ochrana před nesplácením hypotéky například vypršela už minulou sobotu.

Na hlavu Trumpa pršela za zdržování podpisu kritika i z republikánských řad. Senátor Pat Toomey uvedl, že Trump riskuje, že si jej Američané budou pamatovat za „chaos, bídu a podivné chování“.

Republikánský senátor a bývalý neúspěšný kandidát na prezidenta Mitt Romney napsal, že cítí úlevu, že Trump nakonec zákon podepsal. „Pomoc zaměstnancům, rodinám a malým podnikům, které ji zoufale potřebují, je nyní na cestě,“ tweetoval.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.