24.1 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Společnost Mastercard v USA zakázala nákupy konopí pomocí svých debetních karet

Mastercard požaduje, aby americké obchody s konopím přestaly přijímat debetní karty. Uvedla, že společnosti zabývající se finančními platbami musí přestat umožňovat americkým zákazníkům nakupovat legální marihuanu v obchodech pomocí jejích debetních karet.

150 tisíc korun jako odměna? Novozélandská společnost založená studenty děkuje zaměstnancům

Představte si, že za odměnu za odvedenou práci dostanete bonus přes 150 tisíc korun. Přesně to se stalo zaměstnancům novozélandské firmy Kami, kterou založili studenti. Ta byla označena za nejrychleji rostoucí společnost ve státě. Informuje o tom The Guardian a server Stuff.

Před devíti lety založila parta studentů z univerzity vzdělávací aplikaci a platformu Kami, která usnadňuje učitelům a studentům komunikaci. Umožňuje spolupracovat na dokumentech či pracovat s výukovými zdroji, sdílet je, a to jak ve třídě tak z domova.

Kami nyní využívají uživatelé (přes 30 milionů učitelů a studentů) ve více než 180 zemích světa. Velký boom zažila aplikace především v USA, kde ji využívá 90 % škol. Svým 53 zaměstnancům se tak rozhodla společnost poděkovat za pomoc při jejím růstu a dala jim jako bonus 10 tisíc novozélandských dolarů.

Zakládajícími členy byli studenti univerzity v Aucklandu Hengjie Wang, Jordan Thoms a Alliv Samson. Ti hledali způsob, jak digitálně zefektivnit své psaní poznámek. Nyní společnost skončila v Deloitte Fast 50 index pro rok 2021 na prvním místě s „pozoruhodným růstem tržeb o 1 177 % za poslední tři roky“, cituje The Guardian.

Slyšíte všechna ta velká oznámení o financování startupů a Kami mezi ně rozhodně nepatřila. Ale navzdory tomu jsme světu ukázali, že dosáhnout této úrovně růstu a dopadu, který máme, je možné,“ uvedl jeden ze zakladatelů a generální ředitel Hengjie Wang.

Důležité je najmout stejně smýšlející lidi

Svůj podíl na úspěchu aplikace měla nejspíše i pandemie. Firma svůj software v loňském roce nabídla učitelům po celém světě zadarmo, aby jim během tohoto náročného období pomohla. Ti pak požádali, aby mohli za službu začít platit a zajistit tak budoucnost platformy.

Důležitým aspektem také bylo pečlivě vybrat podobně smýšlející lidi, uvedl generální ředitel Kami. „Přivedli jsme lidi se společnou vizí, jak změnit oblast vzdělávání. Mnoho našich zaměstnanců jsou bývalí učitelé. Někteří z nich jsou bývalí uživatelé Kami,“ dodal.

Dle Wanga aplikace také pomohla ušetřit miliony dolarů za náklady na tisk, ale také spoustu času.

Náš tým pracoval neuvěřitelně dlouho, během posledních 18 měsíců se hodně obětoval a podporoval učitele a studenty po celém světě. Chtěli jsme způsob, jak jim poděkovat a ocenit, čeho dosáhli,“ dodal Wang pro The Guardian.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.