Více
  19.9 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Airbnb nabídne zdarma 20 tisíc míst pro uprchlíky z Afghánistánu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V reakci na humanitární krizi v Afghánistánu nabídla společnost Airbnb pomoc. Ve svých ubytováních zařídí zdarma 20 tisíc míst pro afghánské uprchlíky. V úterý to uvedl ředitel světově známé firmy využívající nezávislé pronajímatele Brian Chesky, informovaly zpravodajský web BBC a deník The Guardian.

  Šéf společnosti dle svých slov cítil zodpovědnost jednat, vyzval proto další korporace k podobnému kroku. Apartmány zaplatí on, pronajímatelé nebo nezisková organizace spadající pod Airbnb.

  Pomoc nabízená společností Airbnb afghánským uprchlíkům má začít okamžitě. V úterý ji oznámil její ředitel Brian Chesky, jelikož se dle jeho slov cítil zodpovědný reagovat na „jednu z největších humanitárních krizí naší doby“. Uprchlíci z Afghánistánu tak budou moci zdarma využít 20 tisíc míst v ubytováních Airbnb po celém světě.

  Není však dosud jasné, jak dlouho pomoc potrvá a kde přesně ji společnost zařídí. „Doufám, že naše činy inspirují i další lídry světového byznysu. Nemůžeme si dovolit ztrácet čas,“ uvedl pak podle BBC Chesky. Se zařizováním služeb by Airbnb měly pomoct různé neziskové organizace.

  Ubytování mohou pronajímatelé uprchlíkům věnovat zdarma i za sníženou nebo plnou cenu. Pokud své služby zpoplatní, zaplatí je společnost Airbnb nebo přímo její ředitel Brian Chesky. Využívat se bude také fond neziskové organizace Airbnb.org zvaný Refugee Fund, kam mohou lidé přispívat.

  „Pokud jste ochotní pohostit uprchlickou rodinu, ozvěte se nám a já vás spojím s těmi správnými lidmi tak, abychom váš cíl uskutečnili,“ vzkázal pak dle serveru The Guardian Chesky pronajímatelům využívajících služby Airbnb.

  Kde a na jak dlouho uprchlíci ubytování pod Airbnb využijí není jasné. Situace se neustále vyvíjí

  Server Airbnb zajišťující ubytování skrz nezávislé pronajímatele pak médiím vzkázal, že další informace doplní v následujících dnech. Situaci ale nazval „rychle se vyvíjející“, a proto je nabídka společnosti zatím spíše obecná. Vedení Airbnb však už dříve navázalo spolupráci s neziskovými organizacemi, jako je International Rescue Committee nebo HIAS.

  O víkendu totiž zařídilo ubytování pro 165 uprchlíků z Afghánistánu hned po jejich příletu do USA. Humanitární krize započala před více než týdnem, když vládu v Kábulu převzal Talibán. Podle organizace věnující se uprchlíkům a spadající pod OSN (UNHCR) je na světě v současnosti registrováno téměř 2,5 milionu uprchlíků z této země.

  Pomoc uprchlíkům ze strany Airbnb však není úplnou novinkou. Společnost pobízí pronajímatele k podobným službám od roku 2012. Tehdy spontánně ubytovala více než tisíc lidí po hurikánu Sandy, který silně zasáhnul New York. Dohromady měla pak dle BBC pomoci více než 75 tisícům lidí. „Doufám, že uprchlíci najdou v komunitě Airbnb nejen bezpečí a nový začátek, ale také vřelé přivítání domů,“ sdělil dále ředitel společnosti Brian Chesky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama