26.3 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Fox Business: Technologické firmy letos čeká brutální krvavá lázeň

Rok 2022 byl pro technologické giganty připomínkou, že nejsou nedotknutelné vnějšími faktory. A rok letošní podle šéfa investiční společnosti nepřinese úlevu. Technologický trh by se měl podle něj připravit na další propouštění. Nicméně dodal, že aktuální rušení míst vidí akcionáři optimisticky. Rozhovor zprostředkovala televize Fox Business.

Vyhlídky pro rok 2023 nevypadají pro technologický trh příliš dobře. Loni zasáhlo firmy v tomto odvětví masivní zemětřesení. A začaly ve velkém propouštět zaměstnance. Prudký propad akcií zasáhl Apple, Amazon, Microsoft, Nvidiu a Teslu.

Šéf investiční společnosti Patriarch Organization Eric Schiffer v rozhovoru pro televizi Fox Business řekl: „Akcionáři by se měli připravit na hlubší brutální technologickou krvavou lázeň řízenou Fedem a jeho misi podobnou Terminátorovi, která má zvýšit sazby a vymazat inflaci.“

„Mnoho technologických společností zahájí v prvním čtvrtletí masakr. Salesforce a Amazon jsou jen začátek,“ varoval dále Schiffer před velkým propouštěním, které se podle něj v příštím roce nezastaví. Naopak.

„Elon Musk ukázal technologickým lídrům, že většina startupů a středních firem je přeplněná,“ odkazuje na trend obrovského množství zaměstnanců u technologických firem Schiffer, „a že můžete provozovat technologickou firmu s mnohem méně lidmi.“

Akcionáři jsou optimističtí

Poté, co Musk odkoupil Twitter za 44 miliard dolarů, oznámil snížení zaměstnanců o 66 procent. Po týdnu pak polovinu pracovní síly propustil, tisíce dalších lidí pak rezignovaly poté, co je Musk vyzval k extrémnímu pracovnímu nasazení jen pro „vyvolené“.

Amazon pak oznámil zrušení 18 000 pracovních míst, což je největší propouštění v jeho historii. Snížit provozní náklady se snaží také Salesforce. Americká cloudová společnost zruší 10 procent pracovních míst.

Mezi další firmy, které oznámily propouštění, patří online služba pro osobní styling Stitch Fix. Zruší 20 procent pracovních míst. Video platforma Vimeo pak propustí 12 procent lidí. Propouštění ale není pouze negativní, jak by se mohlo zdát.

„Propouštění, i když je pro zaměstnance zjevně náročné, je velmi optimistické pro akcionáře,“ řekl Schiffer. „Vytváří větší budoucí potenciál pro růst výdělků a příležitosti pro ceny akcií ve střednědobém horizontu.“

Budoucnost podle něj bude záviset na dalším zvyšování úroků centrální americké banky, recesi a pokračujících obavách z inflace a šíření covidu-19 v Číně, které finančními trhy hýbou.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.