21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

Generální ředitel CNN odstoupil po pouhých 13 měsících ve funkci

Předseda a generální ředitel CNN Chris Licht s okamžitou platností odstoupil z mediální společnosti, oznámila ve středu mateřská společnost Warner Bros. Discovery. Informovala o tom agentura Reuters, BBC a další servery.

Chris Licht, dnes už bývalý šéf CNN, byl pod tlakem poté, co nedávný článek o něm v časopise Atlantic vyvolal otázky ohledně jeho vedení. Zpravodajská síť také zaznamenala pokles sledovanosti a byla široce kritizována za to, jak naložila s rozhovorem s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Mateřská společnost Discovery uvedla, že „věci nefungovaly tak, jak jsme doufali“.

Licht kromě jiného rozhořčil kritiky rozhodnutím sítě vysílat 10. května rozhovor s bývalým republikánským prezidentem Donaldem Trumpem na radnici. Během něho Trump podle agentury Reuters opakoval nepravdy o své prohře ve volbách v roce 2020, uvedl, že pokud bude zvolen, omilostní mnoho příznivců odsouzených za účast při útoku na americký Kapitol ze 6. ledna 2021 a označil moderátorku CNN Kaitlan Collinsovou za „nepříjemnou osobu“.

 Chris Licht byl jmenován šéfem kanálu loni, kdy se Discovery spojil s WarnerMedia, domovem CNN, HBO a dalších.

CNN se podle Zaslava posunula příliš doleva

V e-mailu zaměstnancům ve středu prezident a generální ředitel společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslav napsal, že společnost bude provádět rozsáhlé interní i externí hledání nového lídra. Uvedl, že společnost oceňuje „Chrisovo úsilí a obětavost a přejeme mu vše nejlepší“.

„Tato práce nikdy nebude snadná, zvláště v době velkého rozvratu a transformace. A Chris do ní nalil své srdce a duši,“ oznámil změnu, která je účinná okamžitě. „Bohužel věci nefungovaly tak, jak jsme doufali, a nakonec je to na mně. Nesu zodpovědnost.“

Převzetí Discovery vyvolalo velké otřesy, včetně sesazení bývalého šéfa Jeffa Zuckera, náhlé zrušení CNN+, plánované streamovací služby, a stovky propouštění. Pan Zaslav také tlačí na CNN, aby změnila svůj tón. Má pocit, že se posunula příliš doleva a stala se příliš „bojovnou“ během Trumpovy administrativy. Trump často kanál kritizoval za „falešné zprávy“.

Pan Zaslav řekl, že CNN by si měla vybojovat roli odlišnou od konkurenčních zpravodajských značek, které jsou považovány za více stranické, jako je Fox News napravo a MSNBC nalevo. „Náš názor je, že na obou stranách existuje zastoupení. Máme nejlepší novináře na světě. Musíme ukázat obě strany každého problému,“ řekl na investorské konferenci začátkem tohoto roku.

Společnost hledá náhradu

Snaha pana Lichta otřást programem – včetně spuštění nové ranní show – však klopýtla. Jeho postavení bylo zpochybněno poté, co byl počátkem tohoto měsíce jmenován nový provozní ředitel. Ten je podle BBC vnímán jako blízký šéfovi Discovery.

Před CNN byl pan Licht výkonným viceprezidentem speciálního programu na CBS a showrunnerem pořadu „The Late Show with Stephen Colbert“. Pracoval také pro CBS News a byl spolutvůrcem populární ranní zpravodajské show MSNBC „Morning Joe“.

Pan Zaslav řekl, že kanál bude řídit dočasná skupina lídrů, zatímco společnost hledá náhradu.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.