18.7 C
Czech
Středa 19. června 2024

Kontroverze kolem zákazu spalovacích motorů po roce 2035 rozděluje Evropu a zvyšuje tlak na politiky

O budoucnosti automobilového průmyslu se vedou zvýšené debaty v souvislosti se schváleným zákazem prodeje nových aut se spalovacím motorem po roce 2035. Toto opatření vyvolává silné emoce a rozděluje veřejnost i politickou scénu napříč evropskými státy, včetně Německa.

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

Meta poprvé v historii propouští. Padáka dostane 11 000 zaměstnanců

Meta oznámila propuštění 11 000 zaměstnanců. Jedná se o první propouštění a podle Marka Zuckerberga o nejobtížnější změny v historii společnosti. Dotčeným se omluvil, přiznal chybu v úsudku a přijmul za to zodpovědnost. Informovala o tom stanice BBC News a CBS News.

Americká média informovala o pravděpodobném propouštění zaměstnanců společnosti Meta po neuspokojivých čtvrtletních tržních výsledcích již začátkem týdne. Stejně tak to ještě předtím naznačil šéf společnosti Mark Zuckerberg.

„V souhrnu očekáváme, že skončíme v roce 2023 jako zhruba stejně velká, nebo dokonce o něco menší organizace,“ řekl Zuckerberg. Podle BBC News společnost Meta nyní skutečně oznámila masivní propouštění, které se dotkne 13 procent pracovní síly.

Meta Platforms propustí celkem 11 000 zaměstnanců z celkového počtu 87 000. Jedná se o první propouštění personálu v historii společnosti. Zuckerberg popsal tyto změny jako dosud nejobtížnější.

„Vím, že je to pro všechny těžké, a zvláště se omlouvám těm, kterých se to týká,“ napsal Zuckerberg v prohlášení.

Tato zpráva přichází po masivním propouštění u dalších technologických gigantů. Twitter například propustil polovinu svých zaměstnanců.

Investice do budoucnosti

Zuckerberg připustil, že po pozitivních výsledcích v období pandemie nemoci covid-19 očekával rychlý tržní růst. „Mnoho lidí předpovídalo, že to bude trvalé zrychlení,“ napsal Zuckerberg v prohlášení. „Já také, a tak jsem se rozhodl výrazně zvýšit naše investice,“ přiznal.

Jak uvedla stanice CBS News, kvůli očekávání tržního růstu také spustila Meta agresivní nábor nových zaměstnanců.

V prohlášení dále Zuckerberg uvedl, že „makroekonomický pokles“ a „zvýšená konkurence“ způsobily příjmy hluboko pod očekáváním. „Popletl jsem se a beru za to zodpovědnost,“ napsal šéf Mety.

Zuckerberg oznámil, že se zaměří na oblasti růstu s vysokou prioritou. Narážel tím například na umělou inteligenci, reklamu a vizi virtuální dimenze metaverse. Naopak Meta sníží výdaje na budovy a kanceláře.

Američtí zaměstnanci, které společnost propustí, obdrží odstupné v hodnotě 16 týdnů mzdy plus týden za každý odpracovaný rok. Mezi další benefity patří pokračování v poskytování rodinného zdravotního pojištění po dobu šesti měsíců.

Podobná podpora má být dostupná i pro zaměstnance mimo USA. Tam však proběhne samostatný proces propouštění zohledňující zákony o zaměstnanosti daného státu.

Personál obdrží rozhodnutí brzy prostřednictvím emailu. Následně bude mít možnost obrátit se na společnost s dotazy.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ