Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  IBM koupí evropský cloudový start-up Nordcloud

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká mezinárodní technologická společnost IBM (International Business Machines Corporation) oznámila dohodu o akvizici evropského start-upu Nordcloud. Jedná se o nejnovější z řady akvizic pro tuto společnost. Informovala o tom agentura Reuters.

  109 let stará společnost IBM chce totiž cílit na cloud computing. Tedy na poskytování výpočetních služeb, jako jsou servery, úložiště, databáze, analytické nástroje a inteligentní funkce, přes internet. IBM se ve svém podnikání zaměřila na takzvané hybridní cloudové platformy, kde vidí tržní příležitost ve výši 1 bilion dolarů. Více společností totiž využívá ke správě a zpracování svých dat kombinaci vlastních datových center a pronajatých výpočetních zdrojů.

  IBM v pondělí nezveřejnila, kolik za finskou firmu zaplatila. Nordcloud zaujímá v Evropě vedoucí postavení v oblasti zavádění cloudu, vývoje aplikací a řízených služeb. Posláním této společnosti, která má sídlo ve finských Helsinkách a kanceláře v 10 evropských zemích, je pomáhat podnikům, aby se díky cloudu staly silnějšími, efektivnějšími a agilnějšími.

  „Akvizice společnosti Nordcloud společností IBM nám přinese odborné znalosti, které našim klientům zajistí digitální transformace a podpoří další přijetí hybridní cloudové platformy IBM,“ uvedl John Granger, provozní ředitel IBM Global Business Services.

  Generálnímu řediteli Arvindovi Krishnovi se podařilo od svého nástupu do funkce v dubnu získat nejméně pět start-upů v oblasti hydbridních cloudových platforem. Krishna byl hlavním strůjcem loňské dohody IBM s Red Hatem v hodnotě 34 miliard dolarů.

  Přední analytici v odvětví informačních technologií odhadují, že trh cloudových profesionálních služeb dosáhne do roku 2024 více než 200 miliard dolarů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama