Více
  19.9 C
  Czech
  Neděle, 14 srpna, 2022

  Investoři sledují, které hotely či výletní lodě se pravděpodobně vrátí do hry

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Američtí investoři sledují zprávy o ziscích, které společnosti, mající hotely, výletní lodě i další podniky zasažené pandemií koronaviru, zveřejní příští týden. Investoři hledají náznaky toho, které z nich se po skončení pandemie vrátí do hry. Informovala o tom agentura Reuters.

  Lockdowny a omezení způsobená pandemií koronaviru velmi omezily cestování. Podniky ze sektoru cestovního ruchu tak zaznamenaly značnou ztrátu a jejich ceny akcií poklesly. Kupříkladu akcie společnosti provozující výletní lodě Norwegian Cruise Lines a celosvětového provozovatele hotelů a ubytovacích služeb Marriott poklesly minulý rok o 12 %.

  Investoři tak nyní zvažují účinnost vakcinace v USA a její vliv na oživení americké ekonomiky. Bílý dům před dvěma týdny oznámil, že začne dodávat vakcíny přímo do maloobchodních lékáren, což zvýší týdenní dodávky dávek na celkových 11,5 milionu. Podle odhadů Centra pro kontrolu a prevenci nemocí dostalo přibližně 10,5 % americké populace do 11. února alespoň jednu ze dvou dávek.

  Celoplošné výsledky budou špatné, ale ve skutečnosti půjde o to, kdo se vrátí.

  Čísla z příštího týdne navíc mohou poskytnout náznaky, které společnosti jsou v nejlepší finanční situaci a mají tendenci se navrátit, a které společnosti by z ekonomického oživení měly největší prospěch.

  „Celoplošné výsledky budou špatné, ale ve skutečnosti půjde o to, kdo se vrátí,“ řekl pro agenturu Reuters Adam Trivison, manažer firmy Gabelli Funds.

  Will Hilkert, manažer fondu Fidelity Select Leisure, uvedl, že výsledky hospodaření v příštích dvou čtvrtletích poslouží jako zhodnocení pro rozhodnutí investorů, kteří vsadili na odvětví volného času.

  Většina akcií v odvětví pohostinství se však nyní obchoduje na základě odhadů jejich výsledků v roce 2023. To tak posouvá jejich aktuální ocenění vysoko nad jejich dlouhodobé průměry, uvedl analytik švýcarské banky UBS Robin Farley.

  Očekává se, že společnosti Hilton Worldwide Holdings a Hyatt Hotels vykáží zisky 17. února, 18. února by měly následovat společnosti Marriott, Norwegian Cruise Lines a TripAdvisor.

  U společností provozujících výletní lodě se neočekává, že budou do roku 2022, kdy by měla být zmírněna většina mezinárodních cestovních omezení, opět vysoce ziskové. Norwegian je ale nyní kupříkladu obchodován dle Refinitivu za 35,2násobek odhadovaných výnosů pro rok 2022. Společnost Royl Caribbean dokonce za 40,4násobek.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama