26.3 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Jack Daniel’s si vede skvěle, obavy o ekonomiku nesnížily zájem o alkohol. Bodují i míchané drinky v plechu

Bourbonový boom nejeví žádné známky toho, že by měl v brzké době skončit. Wall Street stále šílí po whisky. Majitel značky Jack Daniel’s Brown-Forman ve středu ráno oznámil čtvrtletní výsledky, které snadno překonaly prognózy analytiků. Informovalo o tom CNN.

Tržby společnosti vzrostly o 11 % na 1 miliardu dolarů, čímž překonaly odhady 978 milionů dolarů. Zisky vzrostly o 30 % na 249 milionů dolarů. To je 52 centů na akcii. Analytici předpovídali zisk 47 centů na akcii.

Zdá se, že spotřebitelé jsou ochotni utrácet za dražší bourbon, navzdory obavám z inflace a ekonomického zpomalení. Prodeje prémiových značek Brown-Forman (BFB), mezi něž patří Old Forester a Woodford Reserve, vzrostly o 35 % oproti předchozímu roku.

„Ačkoli na trhu panuje pokračující nejistota, zůstávám optimistou, že můžeme pokračovat v tomto tempu a splnit krátkodobé i dlouhodobé ambice růstu,“ uvedl prezident a generální ředitel Brown-Forman, Lawson Whiting, ve zprávě o zisku.

Akcie Brown-Forman ve středu mírně vzrostly. Vykazují i roční růst a za poslední tři měsíce posílily asi o 10 %, i když se širší trh propadl a další akcie alkoholických nápojů jako Anheuser-Busch, Boston Beer, Constellation Brands, Molson Coors a Diageo zaostávají.

Alkohol v plechovkách i poptávka na letištích pomohly

Společnost také přistoupila na šílenství po koktejlech v plechovkách. Úspěch slaví s nápoji jako Jack a Cola v plechovce, který je výsledkem partnerství se společností Coca-Cola. Společnost Brown-Forman ve středu uvedla, že prodej jejích takzvaných nápojů „Ready-to-Drink/Ready-to-Pour“ vzrostl o 12 % oproti předchozímu roku, vedený silnou poptávkou z Austrálie a Německa.

„Brown-Forman vydržel, protože máme jedny z nejatraktivnějších značek lihovin v některých z nejžádanějších kategorií. Zároveň pokračujeme v inovacích a rozšiřování našeho portfolia,“ řekl Whiting na konferenčním hovoru s analytiky.

Zdá se, že ani obavy z inflace a širší obavy o ekonomiku nemají zásadní vliv na poptávku po lihovinách. Spotřebitelé, kteří se již tolik neobávají pandemie, si opět berou dovolenou… a pijí přitom.

Brown-Forman poznamenal, že silná poptávka po alkoholu na letištích a na výletních lodích také pomohla zvýšit prodej. Příjmy z cestovního segmentu společnosti, který zahrnuje bezcelní obchody, vzrostly o 77 % oproti předchozímu roku.

Nicméně finanční ředitelka Leanne Cunninghamová během konferenčního hovoru uvedla, že tržby spojené s cestováním se „ještě plně nezotavily na úroveň před covidem.“

Cunninghamová připustila, že společnost „zůstává opatrná vzhledem k potenciálnímu dopadu inflace a rostoucích cen energií na spotřebitelské výdaje“. Zatím to ale nezpůsobuje ztráty na zisku.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.