25.4 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Kontroverze kolem zákazu spalovacích motorů po roce 2035 rozděluje Evropu a zvyšuje tlak na politiky

O budoucnosti automobilového průmyslu se vedou zvýšené debaty v souvislosti se schváleným zákazem prodeje nových aut se spalovacím motorem po roce 2035. Toto opatření vyvolává silné emoce a rozděluje veřejnost i politickou scénu napříč evropskými státy, včetně Německa.

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

Uživatelé Twitteru odhlasovali odstoupení Muska z funkce ředitele firmy

Uživatelé na Twitteru odhlasovali odstoupení Elona Muska z funkce ředitele společnosti. Miliardář slíbil, že se podle výsledků své vlastní ankety zařídí, zatím se k nim ovšem nevyjádřil. Informovala o tom stanice BBC News a deník The Guardian.

Elon Musk se uživatelů na Twitteru v neděli prostřednictvím ankety zeptal, zda má zůstat v čele společnosti jako generální ředitel, přičemž slíbil, že se výsledky bude řídit. Hlasovalo 17,5 milionu uživatelů.

Celkem 57,5 procenta z nich hlasovalo pro odstoupení Muska, 42,5 procenta pro jeho setrvání. Šéf Tesly se k výsledkům zatím nevyjádřil, je však známo, že se „hlasem lidu“ řídí.

Minulý rok v listopadu se Musk zeptal svých sledujících, zda má prodat 10 procent akcií Tesly. Do hlasování se zapojilo více než 3,5 milionu lidí, přičemž 57,9 procenta z nich s prodejem souhlasilo a 42,1 procenta nikoli. Akcie skutečně prodal.

Bývalý zaměstnanec Twitteru, který hovořil s BBC pod rouškou anonymity, řekl, že „Musk se vykresluje jako neschopný hlupák“. „Jeho investoři se teď určitě ptají, zda byl tím správným koněm,“ prohlásil anonym.

Musk je podle něj pod tlakem investorů, kteří požadují jeho odstoupení z čela Twitteru, a anketa to má pouze zakrýt.

Hlavní akciový analytik Wedbush Securities Dan Ives si myslí, že tohle hlasování v konečném důsledku opravdu povede k odstoupení Muska z čela Twitteru. On však stále zůstane vlastníkem firmy.

„Myslím si, že nového dočasného generálního ředitele Twitteru jmenuje Musk do čtyřiadvaceti hodin,“ řekl Ives. Je přesvědčen, že si miliardář uvědomil neschopnost vyvážit vedení Twitteru, Tesly i SpaceX.

Deník The Guardian napsal, že se odboráři zastupující některé zaměstnance Twitteru ve Spojeném království obávají, že nedojde ke změně firemní strategie, neboť Musk nadále zůstane jejím vlastníkem.

OSN i EU zuří

„Největším problémem je, že vytváří více kontroverzí a inzerenti odcházejí,“ řekl dále Ives a vysvětlil, že 90 procent příjmů Twitteru pochází právě z inzerce. Musk v poslední době čelí silné kritice za vedení Twitteru i kontroverzní chování.

Po převzetí společnosti propustil asi polovinu pracovní síly a po zbylé polovině požadoval extrémní výkon a výdrž, což vedlo k rezignacím moha klíčových pracovníků. Minulý týden navíc Musk opět spustil funkci placeného ověřování účtů.

Tato funkce stojí v rámci předplatného stejně jako předtím 8 dolarů. Pozastavena byla poté, co vedla k rozšíření virálních falešných účtů na sociální síti. Proti nim se podnikatel naopak zavázal bojovat.

Musk také čelil kritice za moderování obsahu. Jeho vedení totiž podle lidskoprávních organizací podporuje šíření nenávisti a dezinformací. Hřebíčkem do rakve pro jeho veřejnou image bylo zablokování účtů novinářům, kteří o Twitteru psali.

O přístup ke svým účtům přišla média jako The New York Times, The Washington Post a CNN. Musk se ocitl pod palbou kritiky OSN a EU, která mu dokonce pohrozila sankcemi.

V konečném důsledku bývalý nejbohatší člověk planety poškozuje svou automobilku Tesla, jejíž akciová hodnota od začátku roku prudce klesla. Ives si však myslí, že jakmile odstoupí z Twitteru a opět se zaměří na Teslu, investorům se uleví.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.