26.3 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Maloobchodníci Aldi i Kroger nabízí zaměstnancům benefity, když se nechají očkovat

Některé americké firmy i německá společnost Aldi se snaží své zaměstnance motivovat, aby co nejdříve podstoupili očkování proti novému koronaviru, a nabízí jim za to tak různé odměny. Americký řetězec supermarketů Kroger v pátek uvedl, že dá svým pracovníkům, kteří očkování podstoupí, sto dolarů (přes dva tisíce korun). Uvedla to agentura Reuters.

Benefity za očkování proti novému koronaviru se rozhodlo svým zaměstnancům nabídnout již několik firem. Americký řetězec obchodů s potravinami Trader Joe’s například uvedl, že svým zaměstnancům proplatí 2 hodiny navíc za každou dávku a umožní jim přesunout směny tak, aby měli čas se nechat očkovat. Uvedl to americký deník USA Today.

Společnost Chobani, která vyrábí řecké jogurty, se rozhodla poskytnout svým zaměstnancům ještě o hodinu více, tedy až šest hodin na to, aby si nechali dát obě dávky.

Další z amerických obchodních řetězců Dollar General dle Forbes tuto iniciativu oznámil jako první, a to již 13. ledna. Společnost na svém webu uvedla, že zdraví a bezpečnost zaměstnanců i zákazníků je pro ně prioritou. „Nechceme, aby si naši zaměstnanci museli vybírat mezi očkováním nebo příchodem do práce,“ uvádí společnost. Dodává, že proto pracuje na odstranění překážek a poskytne tak svým zaměstnancům v přední linii proplacení čtyř hodin za to, že se nechají očkovat.

Aldi Má v plánu zřídit ve svých skladových a kancelářských prostorách očkovací kliniky.

Německý řetězec supermarket Aldi poskytne pracovníkům dvouhodinový plat za každou dávku. Má také v plánu zřídit ve svých skladových a kancelářských prostorách očkovací kliniky.

Řetězec supermarketů Kroger pak v pátek uvedl, že pracovníkům, kteří podstoupí očkování proti covid-19, dá 100 dolarů. Společnost najala dokonce více než 100 tisíc zaměstnanců, aby se postarali o průdký nárůst poptávky během pandemie. Kroger se také rozhodl investovat dalších 50 milionů dolarů do odměn, aby poděkoval svým zaměstnancům v 35 amerických státech. Celkem tak společnost investovala ve fiskálním roce 2020 1,5 miliardy dolarů do odměn pracovníků a ochrany zdraví jejich i zákazníků.

Forbes se dotázal i dvou největších zaměstnavatelů v USA – Amazonu a Walmartu, zdali mají obdobné plány. Na žádost o komentář ale neodpověděly. Amazon však v roce 2020 odměnil své zaměstnance různými bonusy, a to ve výši více než 2,5 miliard dolarů.

Dle amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí je v plánu, že lidé nad 75 let a pracovníci kritické infrastruktury, kam patří i zaměstanci v potravinářství, dostanou vakcínu v pozdější fázi, a to po zdravotnických pracovnících a obyvatelích pečovatelských domů.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.