18.7 C
Czech
Středa 19. června 2024

Netflix bude k filmům zdarma nabízet mobilní hry. Stavět chce na interaktivitě jako u Black Mirror

Streamovací služba Netflix přidá do předplatitelského balíčku zdarma také videohry. Firma plány oznámila společně s úterním popisem výsledků za druhé čtvrtletí. Uvedl to server BBC.

Jelikož je herní průmysl značně soutěživý, je společnost Netflix teprve na začátku vývoje. Odstartovat chce proto plány nejdříve pouze s mobilními hrami. Inspirovat se chce interaktivitou, jakou předvedla v epizodě seriálu Black Mirror s názvem Bandersnatch.

Není zatím jisté, jak přesně zákazníci rozhodnutí společnosti Netflix ocení. V úterý totiž v návaznosti na výsledky druhého čtvrtletí a oznámení o představení videoher klesly její akcie. Nové plány pak mají za hlavní cíl především přilákat další předplatitele.

Netflix plánuje dle úterní zprávy do konce září zapsat 3,5 milionů nových sledovatelů. A to místo původních 5,86 milionů odhadovaných analytiky. Kvůli nestabilitě ekonomiky způsobené světovou pandemií a šířením nových variant koronaviru je totiž streamovací průmysl značně nepředvídatelný.

Za druhé čtvrtletí proto například Netflix ohlásil nejmenší nárůst předplatitelů za posledních deset let. Právě herní plány by však jeho osud mohly opět otočit. „Je na čase zjistit, jak moc si naši zákazníci váží videoher,“ uvedla společnost ve zprávě.

Dodala, že i přes nejistotu ohledně šíření koronaviru je firma optimistická. V současnosti se může minimálně těšit na úspěchy, které nejspíše přinesou nové série oblíbených seriálů Sex Education a Never Have I Ever. Pro vývoj her by pak Netflix chtěl najmout tvůrkyni úspěšného seriálu Bridgerton (dříve také Chirurgové) Shondu Rhimes.

Musíme více bojovat s Fornite než s HBO, míní ředitel Netflixu

Není však dosud jasné, jak a jaké videohry budou moct diváci místo seriálů hrát. Dostupné však budou zdarma ke standardnímu předplatitelskému balíčku. Společnost dále prozradila, že se plánuje inspirovat interaktivitou, jakou nabídla v dílu seriálu Black Mirror s názvem Bandersnatch. V ní mohli diváci ovlivňovat děj, když volili, co mají postavy udělat.

Hry vidíme stejně jako novou kategorii obsahu, obdobně jako naše rozšíření o originální filmy, animace nebo reality TV show,“ popsala budoucí plány společnost. V minulosti pak uvedla, že s herními servery soutěží o pozornost diváků. „Prohráváme více s Fortnite než s HBO,“ řekl novinářům podle The Verge spoluzakladatel Netflixu Reed Hastings roku 2019.

Někteří analytici odhadují, že by nový směr mohl Netflixu pomoci také v kompetenci s ostatními streamovacími službami jako Disney+ nebo Amazon Prime. Na druhou stranu ale varují, že se jedná o poměrně drahý a riskantní krok, který by se nemusel vyplatit.

Ve druhém čtvrtletí například společnost ve Spojených státech amerických a Kanadě přišla zhruba o 430 tisíc předplatitelů. Po celém světě má pak v současnosti Netflix více než 209 milionů zákazníků. S návratem a vývojem her by měl firmě pomoci také bývalý ředitel Oculus a EA Mike Verdu.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ