Více
  14.3 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Pracovníci Amazonu v německém skladu budou opět stávkovat

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Odborový svaz Verdi vyzval v neděli pracovníky německého skladu Amazonu, aby podruhé za týden stávkovali. Cílem je narušit zpracování objednávek po tzv. Black Friday, který byl 27. listopadu. Informovala o tom agentura Reuters.

  Začátek další stávky je plánován na pondělní noční směnu a konec po úterní odpolední směně. Stávka navazuje na třídenní stávku mezi čtvrtkem a sobotou minulý týden, které se zúčastnilo více než 500 pracovníků.

  Německo je pro Amazon největším trhem po USA. Verdi zde spolu s dalšími odbory organizuje stávky od roku 2013. Doufají, že přinutí společnost aby v souladu s kolektivními smlouvami pro odvětví zásilkového obchodu a maloobchodu zvýšila mzdy.

  Mluvčí Amazonu minulý měsíc uvedl, že společnost nabízí vynikající platy s výhodami a pracovními podmínkami srovnatelnými s jinými velkými zaměstnavateli.

  Amazon zaznamenal díky pandemii koronaviru celosvětový vzestup online prodeje. Verdi tvrdí, že to posílilo argument pro vyšší mzdy a dodal, že pracovníci nebyli dostatečně chráněni proti šíření koronaviru.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama