Více
  19.9 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Tesla zahájí export čínských automobilů Model 3 do více než 10 evropských zemí

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tesla v pondělí dle agentury Reuters oznámila, že začne tento měsíc vyvážet čínská auta Model 3 do více než 10 evropských zemí.

  Tesla nyní v Číne expanduje, přestože napětí mezi Washingtonem a Pekingem se stupňuje. Továrna v Šanghaji se stala první automobilkou společnosti Tesla mimo USA. Letos má v úmyslu vyrobit 150 000 vozidel.

  Americký výrobce elektrických vozidel Tesla plánuje v říjnu začít vyvážet čínská auta do zemí včetně Německa, Francie, Itálie a Švýcarska. Společnost to uvedla ve svém prohlášení.

  „Díky podpoře čínské vlády vůči tomuto odvětví, inovativním místním společnostem a zákazníkům využívajícím nové technologie je Čína nejlepším trhem pro inteligentní elektrická vozidla,“ uvedla Tesla a dodala, že rozšíří síť výroby, nabíjení a prodeje automobilů v Číně.

  Minulý měsíc prodala Tesla více než 11 000 automobilů Model 3 v Číně, která je největším světovým trhem s automobily. Společnost buduje v Šanghaji také nové výrobní kapacity pro výrobu sportovních a užitkových vozidel Model Y.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama