Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 13 srpna, 2022

  Tesla zaznamenala prudký pád tržní hodnoty. Investoři se bojí Muskova odkoupení Twitteru

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Výrobce elektromobilů Tesla v úterý zaznamenal pokles tržní hodnoty o 125 miliard dolarů. Akcie společnosti se propadly o 12,2 procenta. Investoři mají obavy, že Elon Musk kvůli odkoupení Twitteru prodá další část svého podílu. Tyto problémy zdůrazňují výzvu, které nejbohačí člověk světa čelí. Miliardář spolu s Twitterem řídí již pět firem. V případě sociální sítě jej čeká velká výzva, která muže ohrozit jeho zbylé podniky, zejména pak Teslu. Informuje o tom stanice BBC News a deník The Guardian. 

  Tržní hodnota společnosti Tesla v úterý klesla o 125 miliard dolarů, píše BBC News. Investoři se obávají, že Musk kvůli odkoupení Twitteru prodá další akcie. Podle deníku The Guardian se akcie Tesly propadly o 12,2 procenta. 

  Analytici tvrdí, že tento pokles může znamenat problém při Muskově žádání o půjčku ve výši 12,5 miliardy dolarů kvůli odkoupení Twitteru. 

  Někteří investoři se ptají, zda si Musk neukousl příliš velké sousto a jestli odkoupení Twitteru neublíží Tesle. 

  Podnikatel je známým workoholikem. V roce 2019 se jej uživatelé zeptali, zda skutečně pracuje 90 hodin denně. „V posledních letech byly hodiny mnohem výše. I když to nedoporučuji. Špatné pro zdraví a štěstí,” napsal Musk. 

  Muska čeká velká výzva 

  Musk vlastní celkem už pět společností, a sice Teslu, SpaceX, Neuralink, The Boring Company a nyní už i Twitter. 

  Řídit Twitter přitom nebude procházka růžovou zahradou. Nejedná se o technologickou společnost, ale „stroj na generování zpráv” majících celosvětový vliv. 

  Tento stroj je nutné modernizovat. Musk se zavázal, že rozvine potenciál populární sociální sítě. Navíc musí vyřešit boj proti fake news a dezinformacím. 

  Twitter navíc nikdy nevydělával tolik peněz jako Facebook či YouTube. Pokud to bude Musk chtít změnit, čeká jej mnoho úsilí

  Řídit pět společností většinou znamená pověřit jejich chodem někoho jiného. Musk je však samozvaným „nano-manažerem”. 

  Je zřejmé, že bude muset dělat mnoho věcí současně. Pouze čas ukáže, zda se veškeré jeho úsilí zhroutí, nebo ne. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama