25.4 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Kontroverze kolem zákazu spalovacích motorů po roce 2035 rozděluje Evropu a zvyšuje tlak na politiky

O budoucnosti automobilového průmyslu se vedou zvýšené debaty v souvislosti se schváleným zákazem prodeje nových aut se spalovacím motorem po roce 2035. Toto opatření vyvolává silné emoce a rozděluje veřejnost i politickou scénu napříč evropskými státy, včetně Německa.

Virgin Galactic odkládá první komerční let do vesmíru, akcie se propadly až o 20 %

Soukromá společnost Virgin Galactic v pátek uvedla, že odloží svůj první komerční let do vesmíru. Její akcie se následně propadly až o 20 %. Turisty by měla společnost začít vysílat až v příštím roce. Informuje o tom BBC.

Společnost Virgin Galactic tento měsíc zahájí práce na renovaci a vylepšení svých kosmických lodí a letadel. V prohlášení uvedla, že tato plánovaná modernizace započne o měsíc později, než bylo původně plánováno. Celkem se dle mluvčího, který to uvedl pro CNBC, bude na vylepšeních pracovat 8-10 měsíců.

Rutinní testy totiž předtím odhalily „možné snížení mezí pevnosti určitých materiálů použitých k úpravě specifických spojů“ na strojích společnosti jako je VMS Eve a VSS Unity.

I když tato nová laboratorní zkušební data neměla na stroje žádný vliv, naše zkušební letové protokoly mají jasně definované pevnostní meze a další analýza posoudí, zda je zapotřebí další práce, aby se udržely na nebo nad stanovenými úrovněmi,“ stálo v pohlášení.

Minulý měsíc navíc Federální letecká správa zakázala Virgin Galactic start. Chtěla totiž vyšetřit červencový let zakladatele společnosti Richarda Bransona, kdy se při sestupu letoun odchýlil od přiděleného vzdušného prostoru. Testovací lety jsou již ale opět povoleny.

Společnost uvedla, že její další testovací let nazvaný Unity 23 se nyní uskuteční léto roku 2022. Poté by měly započít komerční lety. To však mělo za následek značný propad akcií.

Závody v rámci vesmírné turistiky

V rámci kosmické turistiky má společnost Virgin Galactic nejednoho soupeře. Hlavními konkurenty jí jsou společnosti Blue Origin miliardáře a zakladatele Amazonu Jeffa Bezose a Space X ředitele Tesly Elona Muska.

Tento týden ve středu se hollywoodský herec William Shatner, známý například ze Star Treku, stal ve svých devadesáti letech nejstarším člověkem, který se dostal do vesmíru. Vydal se tam s pomocí suborbitální kapsle Blue Origin.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.