26.3 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Elon Musk zahájil hromadné propouštění zaměstnanců Twitteru

Elon Musk v pátek zahájil hromadné propouštění zaměstnanců Twitteru ve snaze snížit pracovní sílu a náklady společnosti. Rozhodnutí o své budoucnosti ve firmě mají dostávat prostřednictvím emailu. Musk také omezuje přístup do kanceláří kvůli bezpečnosti personálu, systémů Twitteru a zákaznických dat. Informovala o tom stanice BBC a deník The Guardian.

Elon Musk v roli generálního ředitele Twitteru začal v pátek podle informací britské televize BBC propouštět zaměstnance. Ti dostali upozornění prostřednictvím emailu už ve čtvrtek.

„Ve snaze dostat Twitter na zdravou cestu projdeme v pátek náročným procesem snižování naší globální pracovní síly,“ stálo v emailu zaměstnancům, o němž ihned informovala média jako The New York Times či The Washington Post.

Personál Twitteru se dozví rozhodnutí o své budoucnost ve společnosti v pátek opět prostřednictvím emailu, uvedl list The Guardian. Zaměstnanci, kteří u Twitteru zůstanou, obdrží zprávu na pracovní účet. Ostatní se dozvědí o svém konci u firmy emailem zaslaným na osobní účet.

Současně byli zaměstnanci Twitteru upozorněni, aby nezveřejňovali důvěrné informace o firmě na sociálních sítích nebo v tisku.

„Uvědomujeme si, že to bude mít dopad na řadu jednotlivců, kteří na Twitteru přispěli cenným způsobem. Tato akce je však bohužel nezbytná k zajištění úspěchu společnosti vpřed,“ psalo se ve čtvrtečním emailu.

Zablokované emaily a notebooky

Musk se snaží učinit Twitter ziskovým. Z toho důvodu snižuje náklady na výplaty propouštěním zaměstnanců, k čemuž se uchýlil poté, co sklidil kritiku za návrh, že by Twitter účtoval ověření profilů 8 dolary.

„Musíme nějak zaplatit účty,“ obhájil nápad Musk na veřejně vlivné sociální síti, která je už pár let zisková, avšak její uživatelská základna zůstala statická. Měsíčně se na platformu přihlásí asi 300 milionů lidí.

Rozhodnutí o propouštění přišlo pár dní po prvních spekulacích, že Musk propustí 50 procent pracovníků Twitteru, který zaměstnává zhruba 8000 lidí, a to kvůli snížení nákladů na mzdy. Musk to však popřel.

Simon Balmain, komunitní manažer Twitteru ve Spojeném království, se BBC svěřil, že o svém propuštění se dozvěděl tak, že přišel o přístup na svůj pracovní notebook a program pro zasílání zpráv Slack.

A nebyl jediný. Balmain řekl, že asi hodinu po obdržení emailu začali zaměstnanci Twitteru přicházet o přístup k pracovním notebookům, Slacku a Gmailu.

„Většina lidí v Británii pravděpodobně spí a ještě o tom neví. Pracoval jsem většinou v Los Angeles, takže když k tomu došlo, byl jsem vzhůru,“ vysvětlil Balmain.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.