23 C
Czech
Čtvrtek 21. září 2023

Evropské státy se shodly na zastropování cen plynu

Evropská unie (EU) se dohodla na zastropování cen zemního plynu. S tímto krokem nakonec souhlasil i jeho největší odpůrce, Německo. Kreml to označil za nepřijatelný útok na tržní ceny.

Zákaz nemanželského sexu cestovní ruch nepoškodí, prohlásil guvernér Bali

Guvernér Bali trvá na tom, že zákaz nemanželského sexu nepředstavuje bezpečností rizika pro zahraniční turisty a cestovní kanceláře. Experti však vysvětlují, že novou legislativu mohou cestovatelé vnímat jako negativní reklamu. Bali je centrem turistického ruchu v Indonésii, které se snaží vzpamatovat z pandemického období.

Elon Musk rozpustil správní radu Twitteru a jmenoval se jeho jediným ředitelem

Miliardář Elon Musk rozpustil správní radu Twitteru a jmenoval se generálním ředitelem společnosti. Její zaměstnanci se připravují na první kolo propouštění, které by mohlo postihnout 25 procent z nich. Musk tuto funkci bude vykonávat dočasně a sám zvolí vlastní správní radu. Informovala o tom stanice BBC News a server Euronews.

Miliardář Elon Musk rozpustil správní radu Twitteru a jmenoval se jediným ředitelem společnosti. Nyní už tedy stojí v čele pěti velkých firem, a sice Tesla, SpaceX, Neuralink, Boring Company a Twitter.

Musk tuto pozici bude podle informací televize BBC vykonávat pouze dočasně, dokud nejmenuje vlastní správní radu. Tuto informaci ovšem neupřesnil a další detaily neposkytl.

Podle webu Euronews si Musk v návaznosti na svůj krok v kolonce životopisu na twitterovém profilu zadal „Chief Twit“.

Generální manažer Twitteru Nick Caldwell ve svém životopisu naopak uvedl, že již není součástí společnosti.  

Minulý týden Musk propustil vedení Twitteru v čele s generálním ředitelem společnosti Parag Agrawalem. Pokračuje tak v reformách nejvlivnější sociální sítě, kterou používají politici, novináři, vědci i celebrity.

Další kolo propouštění se podle BBC odkazující na informace The Washington Post blíží. Připravují se na něj zaměstnanci Twitteru, přičemž by se mohlo dotknout 25 procent z nich.

Ohrožení národní bezpečnosti

Musk již nyní informoval o změnách na samotné sociální síti, například ve způsobu ověřování účtů. Vedle profilů politiků, novinářů a dalších známých osobností se objevuje modrá fajfka. Ta značí, že se jedná o profily oficiální. Není však vyloučeno, že v budoucnu si tyto značky budou moci lidé koupit.

Muskovo převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů s obavami sledují média a světové vlády, zejména ta americká. Musk chce totiž přepracovat způsob šíření informací na sociální síti, a to také od státních médií a politiků.

Miliardář je zastáncem absolutní svobody slova. Již dříve však naznačil, že to bude mít své hranice.

Také panují obavy o národní bezpečnost, před čímž varoval americký demokratický senátor Chris Murphy. On požádal vládu, aby prozkoumala dopady dohody o převzetí Twitteru na národní bezpečnost, protože druhým největším akcionářem sociální sítě se stal princ Saúdské Arábie Alwaleed bin Talal.

Mezi Amerikou a Saúdskou Arábii v poslední době panují napjaté vztahy. „Měli bychom se obávat, že Saúdové, kteří mají jasný zájem potlačit politické projevy a ovlivnit politiku v USA, jsou nyní druhými největšími vlastníky velké platformy sociálních médií,“ tweetnul Murphy.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.