21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

Warren Buffett přesměruje své filantropické úsilí a ukončí dary Gatesově nadaci

Miliardář a investor Warren Buffett oznámil, že po své smrti přestane přispívat Nadaci Billa a Melindy Gatesových, čímž se výrazně odchýlil od své dlouhodobé filantropické strategie. Tato zpráva přišla ve chvíli, kdy v pátek deklaroval další charitativní dary ve výši 5,3 miliardy dolarů.

Elon Musk rozpustil správní radu Twitteru a jmenoval se jeho jediným ředitelem

Miliardář Elon Musk rozpustil správní radu Twitteru a jmenoval se generálním ředitelem společnosti. Její zaměstnanci se připravují na první kolo propouštění, které by mohlo postihnout 25 procent z nich. Musk tuto funkci bude vykonávat dočasně a sám zvolí vlastní správní radu. Informovala o tom stanice BBC News a server Euronews.

Miliardář Elon Musk rozpustil správní radu Twitteru a jmenoval se jediným ředitelem společnosti. Nyní už tedy stojí v čele pěti velkých firem, a sice Tesla, SpaceX, Neuralink, Boring Company a Twitter.

Musk tuto pozici bude podle informací televize BBC vykonávat pouze dočasně, dokud nejmenuje vlastní správní radu. Tuto informaci ovšem neupřesnil a další detaily neposkytl.

Podle webu Euronews si Musk v návaznosti na svůj krok v kolonce životopisu na twitterovém profilu zadal „Chief Twit“.

Generální manažer Twitteru Nick Caldwell ve svém životopisu naopak uvedl, že již není součástí společnosti.  

Minulý týden Musk propustil vedení Twitteru v čele s generálním ředitelem společnosti Parag Agrawalem. Pokračuje tak v reformách nejvlivnější sociální sítě, kterou používají politici, novináři, vědci i celebrity.

Další kolo propouštění se podle BBC odkazující na informace The Washington Post blíží. Připravují se na něj zaměstnanci Twitteru, přičemž by se mohlo dotknout 25 procent z nich.

Ohrožení národní bezpečnosti

Musk již nyní informoval o změnách na samotné sociální síti, například ve způsobu ověřování účtů. Vedle profilů politiků, novinářů a dalších známých osobností se objevuje modrá fajfka. Ta značí, že se jedná o profily oficiální. Není však vyloučeno, že v budoucnu si tyto značky budou moci lidé koupit.

Muskovo převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů s obavami sledují média a světové vlády, zejména ta americká. Musk chce totiž přepracovat způsob šíření informací na sociální síti, a to také od státních médií a politiků.

Miliardář je zastáncem absolutní svobody slova. Již dříve však naznačil, že to bude mít své hranice.

Také panují obavy o národní bezpečnost, před čímž varoval americký demokratický senátor Chris Murphy. On požádal vládu, aby prozkoumala dopady dohody o převzetí Twitteru na národní bezpečnost, protože druhým největším akcionářem sociální sítě se stal princ Saúdské Arábie Alwaleed bin Talal.

Mezi Amerikou a Saúdskou Arábii v poslední době panují napjaté vztahy. „Měli bychom se obávat, že Saúdové, kteří mají jasný zájem potlačit politické projevy a ovlivnit politiku v USA, jsou nyní druhými největšími vlastníky velké platformy sociálních médií,“ tweetnul Murphy.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.