9.7 C
Czech
Sobota 2. března 2024

Zákaz nemanželského sexu cestovní ruch nepoškodí, prohlásil guvernér Bali

Guvernér Bali trvá na tom, že zákaz nemanželského sexu nepředstavuje bezpečností rizika pro zahraniční turisty a cestovní kanceláře. Experti však vysvětlují, že novou legislativu mohou cestovatelé vnímat jako negativní reklamu. Bali je centrem turistického ruchu v Indonésii, které se snaží vzpamatovat z pandemického období.

Majitel společnosti Yandex opustí Rusko v rámci transakce za 5,2 miliardy dolarů

Ve světě technologií se objevila zpráva, která má vliv na celý ruský IT sektor. Společnost Yandex NV, často přezdívaná „ruský Google“, oznámila prodej svých ruských aktiv ve výši 5,2 miliardy dolarů (přibližně 475 miliard rublů) skupině ruských investorů. Informovala o tom agentura Reuters.

Tento obchod je považován za největší odchod korporace z Ruska od doby, kdy Moskva začala svou invazi na Ukrajinu před téměř dvěma lety.

Zajímavostí je, že samotná dohoda byla vyjednána pod záštitou Kremlu. To znamená, že největší ruský technologický hráč bude nyní zcela v ruských rukou, včetně fondu vlastněného ropnou společností Lukoil. Tento krok symbolizuje úplné oddělení Yandexu od západních technologických kruhů.

Yandex NV, která byla založena v 90. letech během internetového boomu, se stala klíčovým hráčem v oblasti online služeb, jako jsou vyhledávání, reklama a sdílená jízda v Rusku. Tato společnost byla dříve považována za jednu z mála ruských firem s potenciálem stát se globálním podnikem. Nyní se však ocitla pod vlivem ruské vlády.

Společnost bude zaplacena v čínských juanech

Zajímavým aspektem této dohody je, že hotovostní částka transakce, která činí až 230 miliard rublů, bude vyplacena v čínských juanech mimo Rusko. Uvedla to sama společnost Yandex NV, která je registrována v Nizozemsku. Tento krok je reakcí na to, že většina ruských bank byla odpojena od globálního platebního systému SWIFT po ruské invazi na Ukrajinu. To ztěžuje nebo znemožňuje transakce v dolarech a eurech.

Očekává se, že tato dohoda, která musí získat regulační a akcionářské schválení, bude dokončena ve dvou fázích. První by měla nastat v první polovině roku 2024 a druhá následovat do sedmi týdnů.

Jedná se o významný krok, který ovlivní nejen budoucnost Yandexu, ale i celkový obraz ruského IT sektoru. Společnost Yandex NV si ponechá portfolia čtyř technologických podniků na počátku svého vývoje. A to v oblastech cloudu, datových řešení, autonomního řízení a vzdělávacích technologií. Stejně jako datové centrum ve Finsku a „hlavní duševní vlastnictví“ tvořené 1 300 zaměstnanci​.

Sledujte nás na sítích

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

NEJNOVĚJŠÍ

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.