Více
  24.3 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Oracle uzavře partnerství se společností TikTok

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Technologická společnost Oracle v pondělí potvrdila, že uzavře partnerství s aplikací pro sdílení krátkých videí TikTok.

  Trumpova administrativa totiž tuto oblíbenou aplikaci označila za riziko národní bezpečnosti. Prezident Trump nařídil čínskému majiteli společnosti ByteDance, aby operace své aplikace prodal, jinak bude v USA zakázána.

  Společnost Oracle ve svém prohlášení uvedla, že je součástí návrhu předloženého společností ByteDance ministerstvu financí, ve kterém bude sloužit jako „důvěryhodný poskytovatel technologie“.

  ByteDance bude potřebovat souhlas s dohodou jak z Washingtonu, tak z Pekingu.

  Americký ministr financí Steven Mnuchin potvrdil, že Trumpova vláda tento týden dohodu prozkoumá, aby byli ujištěni, že data Američanů, kód i telefony jsou zabezpečené.

  Čínská státní média s odvoláním na zdroje však v pondělí uvedla, že ByteDance nebude prodávat americké operace TikTok společnosti Oracle. Dle zprávy agentury Reuters se Peking údajně staví proti nucenému prodeji operací TikTok v USA a byl by raději, kdyby v USA skončil.

  Peking navíc na konci srpna vydal nová omezení nebo zákazy vývozu technologií, vyžadující, aby společnosti požadovaly souhlas vlády. ByteDance tak bude potřebovat souhlas s dohodou jak z Washingtonu, tak z Pekingu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama