Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Počet nakupujících v britských maloobchodech klesl v minulém týdnu o 55,4% oproti roku 2019

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Počet nakupujících v maloobchodních řetězcích klesl ve Velké Británii v minulém týdnu o 55,4% (do 21.11.) oproti předchozímu roku. Jedná se o dopad druhého týdne anglického lockdownu. Informovala o tom v pondělí agentura pro výzkum trhu Springboard.

  Předseda vlády Boris Johnson nařídil počátkem listopadu měsíční lockdown pro celou Anglii. Rozhodnutí se zakládalo na rostoucím počtu případů a úmrtí na onemocnění covid-19. Přesto to rozhněvalo podniky a některé politické strany. Skotsko, Wales a Severní Irsko rovněž podléhají různým úrovním omezení stanovených jejich decentralizovanými vládami.

  V Anglii došlo k uzavření všech obchodů, které nejsou nezbytné. Hospody, kavárny a restaurace nyní mohou nabízet pouze jídlo s sebou. Očekává se, že k jejich znovuotevření by mohlo dle BBC dojít až 2. prosince.

  Springboard uvedl, že počet nakupujících se v Anglii meziročně snížil o 59,8%, přičemž u ostatních třech oblastí se jedná o 34,3% ve Skotsku, 30,4% v Severním Irsku a 29,6% ve Walesu.

  Agentura také uvedla, že centra regionálních měst jsou nadále nejvíce zasažena. A to poklesem o 64,4%, v případě centrálního Londýna o 80,4%.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama