18.7 C
Czech
Středa 19. června 2024

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

Kontroverze kolem zákazu spalovacích motorů po roce 2035 rozděluje Evropu a zvyšuje tlak na politiky

O budoucnosti automobilového průmyslu se vedou zvýšené debaty v souvislosti se schváleným zákazem prodeje nových aut se spalovacím motorem po roce 2035. Toto opatření vyvolává silné emoce a rozděluje veřejnost i politickou scénu napříč evropskými státy, včetně Německa.

Spotify kupuje podcastovou platformu Megaphone

Zdroj:Reuters

Švédská společnost Spotify souhlasila s nákupem podcastové platformy Megaphone. Jedná se o poslední ze série dohod na rozšíření své podcastové nabídky. Společnost to dle agentury Reuters uvedla v úterý.

Dle mluvčího Spotify má dohoda hodnotu 235 milionů dolarů. Společnost chce použít Megaphone k vytváření cílených reklam. Má v plánu také zpřístupnit vydavatelům podcastů jakožto třetí straně své vlastní nástroje na sledování reklam.

Spotify zaznamenalo ve třetím čtvrtletí díky pandemii návrat nárůstu reklamního podnikání. Společnost totiž získává příjmy jak z placení předplatného tak šířením reklam neplatícím uživatelům.

Společnost v poslední době ve velkém investuje do podcastů. Dle agentury Reuters cílí na to stát se Netflixem zvukového obsahu. Od loňského roku Spotify utratilo stovky milionů dolarů za nákup společností jako je producent podcastů Gimlet Media a sportovní a zábavní síť podcastů Ringer.

„Jsme stále v prvních kapitolách příběhu streamovaného zvukového průmyslu, ale je naprosto jasné, že potenciál je značný,“ uvedla hlavní obchodní ředitelka pro obsah a reklamu Dawn Ostroff.

Spotify má nyní 1,9 milionu podcastů. Jedná se o nárůst z 1,5 milionu ve druhém čtvrtletí. Novinkami je například „The Michelle Obama Podcast“ a „Mama Knows Best“ od influencerky Addison Rae.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ