25.4 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Neodolatelné slevy až 5 250 Kč: Xiaomi zlevňuje mobily, vysavače i koloběžky

Od smartphonů až po domácí pomocníky, Xiaomi zlevňuje všechno. Xiaomi Fan Festival přináší slevy na vlajkovou loď Xiaomi 14 Ultra i na nejlevnější modely Redmi. Výhodně pořídíte robotické vysavače, tablety, chytré hodinky i populární fritézu Air Fryer. Ušetříte až 5 250 Kč.

Thajská podnikatelka koupila soutěž Miss Universe za 20 milionů dolarů

Thajská mediální magnátka, celebrita a obhájkyně práv transgender osob koupila organizaci Miss Universe za 20 milionů dolarů. Je to poprvé, kdy společnost organizující soutěž krásy bude vlastnit žena. Informovala o tom agentura Reuters či The Hollywood Reporter.

Endeavour’s IMG ve středu oznámila, že prodala The Miss Universe Organization. Ta dohlíží na každoroční soutěž Miss Universe, thajské JKN Global Media Public Company Ltd.

„Od vstupu do rodiny IMG v roce 2015 se organizace a její globální dosah ohromně rozrostly,“ uvedla společnost IMG. „Soutěž Miss Universe se dnes vysílá ve 165 zemích a je nejsledovanější událostí na světě zaměřenou na ženy. Je také jednou z nejvíce tweetovaných událostí ročně. Její kanály na sociálních sítích mají dohromady více než 23 milionů sledujících.“

Vedení se nemění

Amy Emmerich a Paula Shugart budou pokračovat jako generální ředitelka a prezidentka organizace.

„Jsme hrdí na úspěch našeho týmu, který roste a rozšiřuje Miss Universe Organization využitím síly sítě Endeavour, čerpáním odborných znalostí napříč talenty, digitálními technologiemi, obsahem, partnerstvími a licencováním,“ řekl prezident Endeavour Mark Shapiro. „Jsme stejně hrdí na pokrok, kterého organizace dosáhla, když se stala inkluzivnější a výkonnější platformou, kde ženy mohou prosazovat své obchodní cíle i svou práci založenou na konkrétních věcech.“

Amy Emmerich dodává: Těšíme se na tuto další kapitolu příběhu Miss Universe. Za tu krátkou dobu, co jsem v organizaci, jsem na vlastní oči viděla vášeň našich zaměstnanců, franšízantů a partnerů. A také naši neuvěřitelnou komunitu. Paula a já vidíme v JKN obrovskou příležitost vytvořit další růst pro tuto organizaci na globální scéně. Navzdory tomu, že jsme nedávno oslavili více než 70letý odkaz organizace, jsme teprve na začátku.“

Agentura získala organizaci v roce 2015.

Nová majitelka je transgender žena

Jakapong „Anne“ Jakrajutatip je generální ředitelka a největší akcionářka JKN Global Group Pcl. V Thajsku je celebritou a hraje v místních verzích reality show Project Runway a Shark Tank.

Otevřeně hovořila o svých zkušenostech jako transgender žena. Založila nadaci Life Inspired For Thailand, aby obhajovala práva na důstojnost a příležitosti pro transgender lidi.

Akvizice je „silným a strategickým přírůstkem do našeho portfolia,“ řekla Jakapong. Dodala, že Miss Universe se svým obsahem, licenčními a obchodními příležitostmi plánuje expanzi v Asii.

„Je nám neskutečnou ctí, že jsme získali The Miss Universe Organization a pracujeme s jejím vizionářským vedoucím týmem,“ cituje Anne Jakapong server The Hollywood Reporter. „Globální dosah organizace, její vztahy s globálními partnery a značkami a bohaté možnosti obsahu, licencí a merchandisingu z ní činí silný a strategický přírůstek našeho portfolia. Budeme se snažit nejen pokračovat v jejím odkazu poskytování platformy vášnivým jednotlivcům z různých prostředí, kultur a tradic, ale také rozvíjet značku pro další generaci.“

JKN, což je zkratka pro Jakapong Network, produkuje své vlastní pořady a distribuuje obsah ze zahraničí v Thajsku. A to včetně dokumentů či bollywoodských dramat, uvádí agentura Reuters. Její akcie ve středu na začátku obchodování vyskočily téměř o 10 %.

Každoroční soutěž krásy pořádaná organizací Miss Universe, kterou v letech 1996 až 2002 spoluvlastnil Donald Trump, se vysílá ve 165 zemích a probíhá již 71 let.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.