Více
  24.3 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  BMW usiluje o to, aby 20% jejích vozidel bylo do roku 2023 elektrických

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Generální ředitel BMW Oliver Zipse uvedl pro německý deník Augsburger Allgemeine, že plánuje navýšit výrobu elektrických vozidel. Tato německá luxusní automobilka by tak do roku 2023 chtěla prodávat z 20% elektromobily. Informovala o tom agentura Reuters.

  „Výrazně navyšujeme počet elektrických vozidel. V letech 2021 až 2023 vyrobíme o čtvrt milionu více elektromobilů, než bylo původně plánováno,“ řekl Zipse v pondělním vydání deníku (dle předem vydané verze).

  BMW elektromobil
  BMW elektromobil

  Cílem BMW je tedy, aby každé páté auto, které prodá, bylo do roku 2023 poháněno elektrickým motorem. V letošním roce se jednalo přibližně o 8%.

  Manažer společnosti zopakoval svou výzvu, aby došlo k urychlení rozšíření nabíjecí infrastruktury. Řekl, že ode dnešního dne by muselo být každý týden zprovozněno 15 000 soukromých a asi 1 300 veřejných dobíjecích stanic. Bohužel jsme od toho daleko, dodal pro deník.

  Údaje Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA) ukazují, že registrace nových automobilů v listopadu poklesly meziročně o 13,5% na 1,05 milionu vozidel v Evropské unii, Británii a zemích Evropské asociace volného obchodu (EFTA). Prodeje BMW poklesly o 8%.

  BMW se dle finančního šéfa Nicolase Petera připravuje na silné první čtvrtletí v Asii, včetně Číny. Čínská poptávka po luxusních automobilech pomohla zvýšit zisky ve třetím čtvrtletí téměř o 10%, i když zde bylo varování před novou vlnou koronavirových infekcí.

  Na konci září také společnost oznámila, že v Německu plánuje rozšířit své výrobní kapacity pro součástky elektrických vozidel a že chce do roku 2022 investovat více než 100 milionů eur do výroby elektrických pohonů v Lipsku.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama