Více
  15.5 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Elon Musk pohrozil Twitteru opuštěním dohody o koupi za 44 miliard dolarů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Spor mezi Elonem Muskem a představiteli Twitteru eskaluje. Miliardář v dopise zaslaném společnosti pohrozil, že muže od dohody o koupi sociální sítě za 44 miliard dolarů odstoupit, pokud mu Twitter neudělí přístup k informacím o spamových účtech. Strana, která však od dohody odstoupí, zaplatí jeden milion dolarů, píší BBC a Reuters. 

  Nejbohatší muž světa Elon Musk představitelům Twitteru pohrozil opuštěním dohody o koupi za 44 miliard dolarů, pokud nezíská od firmy přístup k údajům o spamových účtech. Informoval je o tom oficiálním dopisem, napsal server BBC News. Strana, která však od dohody odstoupí, musí uhradit jeden milion dolarů. 

  Šéf Tesly akvizici pozastavil v květnu. Tvrdil, že podíl spamových účtů mezi denními aktivními uživateli je více než 20 procent. Generální ředitel Twitteru Parag Agrawal ovšem oponoval s méně než 5 procenty. To miliardář považuje za nereálné. 

  „Jako potenciální budoucí vlastník Twitteru má pan Musk jasný nárok na požadovaná data, která mu umožní připravit se na začlenění Twitteru pod jeho vlastnictví a usnadnit mu financování transakce,” napsal v dopise Muskův právník Mike Ringler. 

  Twitter čelí vyšetřování 

  „Na základě dosavadního chování Twitteru a poslední korespondence společnosti se pan Musk domnívá, že mu firma aktivně vzdoruje a maří jeho práva na informace,” píše dál Ringler. 

  Podle analytiků se však Musk snaží obviněním Twitteru ze sdílení nepravdivých informací o spamových účtech na síti z dohody odstoupit či vyjednat výhodnější cenu. Jeho nabídka totiž akcii Twitteru nacenila na 54,20 dolarů. Ve skutečnosti má však aktuální hodnotu 39 dolarů. 

  Kroky šéfa Tesly se navíc shodují s hromadným propadem akcií technologických firem uprostřed běsnící inflace a obav z pomalého ekonomického růstu, připomíná agentura Reuters

  Twitter rovněž od pondělí čelí vyšetřování ze strany texaského prokurátora Kena Paxtona kvůli potenciálně zavádějícím informacím o falešných účtech na Twitteru. Společnost musí na jeho žádost o poskytnutí příslušných informací odpovědět do 27. června. 

  Podle Ringlera Twitter mlží o skutečných datech, neboť se bojí toho, co by analýza Muska mohla najít. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama