25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Elon Musk se nejspíše dočasně stane generálním ředitelem Twitteru

Očekává se, že miliardář Elon Musk po uzavření transakce ve výši 44 miliard dolarů bude dočasným generálním ředitelem Twitteru. Potvrdili to anonymní zdroje stanici CNBC. Musk také zajistil asi 7,14 miliardy dolarů od investorů na odkoupení sociální sítě, píše BBC. Dnes ráno se akcie Twitteru vyšplhaly o 3 procenta, zatímco akcie společnosti Tesla klesly o 4 procenta. 

Očekává se, že Musk bude dočasným generálním ředitelem společnosti Twitter, odkazuje CNBC na anonymní zdroje. Stát by se tak mělo po uskutečnění celé transakce na odkoupení firmy v hodnotě 44 miliard dolarů do konce roku. 

Podle BBC News Musk získal zhruba 7,14 miliardy dolarů od investorů na zmíněnou transakci. Podnikateli s ní pomůže celkem 19 investorů, čímž sníží vlastní rizika ohledně nedodržení dohody se společností Twitter

Spoluzakladatel firmy Oracle Corporation Larry Ellison daruje 1 miliardu dolarů. Společnost Honeycomb Asset Management, která rovněž investovala do SpaceX, věnuje 5 miliard dolarů. 

Dnes ráno akcie Twitteru stouply o 3 procenta. Akcie elektromobilky Tesla se naopak propadly o 4 procenta. 

Twitter se otřese v základech 

Muskova investice do Twitteru přichází v pro Twitter klíčové době. CEO společnosti Parag Agrawal nedávno oznámil, že se zaměří na nárůst denní aktivity uživatelů. 

Twitter ve výsledcích za první čtvrtletí letošního roku skutečně vykázal denní nárůst aktivních uživatelů o 15,9 procent oproti stejnému období v minulém roce. Celkem se jedná o 229 milionů uživatelů. 

V prvním čtvrtletí letošního roku Twitter vykázal tržby v hodnotě 1,2 miliardy dolarů, což bylo pod očekáváním analytiků v podobě 1,3 miliardy dolarů. 

Musk nedávno vedl finanční prezentaci před investory založenou na jeho analýze Twitteru. Uvedl, že Twitter podle něj má příliš nízké EBITDA marže a že firma zaměstnává příliš mnoho inženýrů, kteří však nepracují dostatečně.

Musk se také údajně zavázal, že z Twitteru udělá magnet na talenty. Agrawal již koncem minulého měsíce zaměstnancům Twitteru přiznal, že budoucnost sociální sítě je nejistá. Čistka nejspíše čeká také správní radu.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.