Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Práce z domova je nepřijatelná, napsal Elon Musk zaměstnancům Tesly

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Miliardář Elon Musk nařídil zaměstnancům elektromobilky Tesla návrat na pracoviště. Pokud tak neučiní, bude to považováno za rezignaci. O „nové” pracovní politice je informoval prostřednictvím emailu, který unikl na sociální sítě. Musk není zastáncem práce z domova. To je důvod obav zaměstnanců společnosti Twitter, kterou měl šéf Tesly odkoupit za 44 miliard dolarů, píší BBC a Forbes. 

  Podnikatel Elon Musk zaslal výkonnému personálu elektromobilky Tesla email, v němž jej informoval, že každý zaměstnanec je povinnen strávit nejméně 40 hodin týdně na pracovišti. „Pokud se nedostavíte, budeme předpokládat, že jste rezignoval,” cituje stanice BBC News zprávu.

  Email unikl na sociální sítě. Firma jej však odmítla komentovat. „Tito lidé mohou pracovat jinde,” odpověděl však na Twitteru Musk na dotaz ohledně zavedené pracovní politiky, čímž ji však nepotvrdil ani nepopřel, uvádí magazín Forbes

  Personál se musí hlásit v jedné z hlavních kanceláří společnosti, nikoliv na vzdálené pobočce, která nesouvisí s pracovními povinnostmi, požaduje Musk. 

  Musk není zastáncem práce z domova. Osobní spolupráce je podle něj pro Teslu a kvalitu produktů firmy zásadní. „Tesla vytvořila a bude vytvářet a skutečně vyrábět ty nejzajímavější a nejsmysluplnější produkty na Zemi,” píše Musk v emailu.

  Muskův vlastní přístup k práci 

  Musk je známý svým vlastním přístupem k práci. Téměř vůbec si nebere dovolenou a v době krize před několika lety dokonce v jedné z továren společnosti spal. „Čím jste starší, tím viditelnější musí být vaše přítomnost,” stojí v emailu adresovaném zaměstnancům Tesly. „Proto jsem bydlel v továrně. Aby mě lidé na lince viděli pracovat vedle nich. Kdybych tak neučinil, Tesla by dávno zkrachovala,” pokračuje Musk k personálu. 

  „Covid-19 lidi přiměl k domněnce, že nemusí tvrdě pracovat. Probuzení přichází!” uvedl nejbohatší člověk světa na Twitteru začátkem tohoto roku. Právě zaměstnanci sociální sítě se obávají Muskova převzetí firmy. 

  Generální ředitel Twitteru Parag Agrawal zaměstnancům, kterým to vyhovuje, slíbil práci z domova na plný úvazek. 

  Akvizice za 44 miliard dolarů však zůstala na mrtvém bodě kvůli sporům ohledně falešným účtů a hromadné žalobě investorů za snahu zmanipulovat akciový trh Twitteru.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama